EKONOMİYE KISA VADEDE KOLEKTİF ÇOZÜM ÖNERİLERİ

Yeni sistemin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi dileğiyle ekonomik ve finansal beklenti  umutlarının gerçekleşeceğini inanmaktayım.

Çünkü beklentileri gerçekleştirecek sistemin ta kendisidir bakanlıklara bağlı oluşturulacak olan kurulların daha aktif olacağı performans dayalı daha üretken bir yapıya sahip olacağı bilinmektedir.

Bu bürokrasinin ortadan kaldırılmasına dayanmaktadır sistem işlemeye başlayınca dışarıdaki manipülasyon ve spekülatörlerle piyasayı etkilemelerinin gücü yavaş yavaş sona ereceği artık etkili olamayacağı kurulların Aktif olması ile görülecektir.

Milletimizin ve özellikle bölge insanımızın içi ferah olsun Henüz yeni olan Bu sistemin sonuçları ortaya çıktığında görülecektir.

Yıllar önce yarı başkanlık sistemine geçen Fransa'nın bile on iki yılda neler yaptığı gözlenmektedir on iki yılda ekonomisini üçe dörde katlanmış olan Fransızları göre Türk modeli başkanlık sistemi çok daha başarılı olacağı anlaşılmaktadır.

Özel sektördeki başarılı insanların Sayın başkanımız tarafından bakan olarak görevlendirilmesi başlı başına büyük bir güven, bilgi ve birikimle işin ehline verilmesidir.

Dolayısıyla sayın başkanımızın özel sektöre ne kadar önem verdiği görülmektedir.

Bu anlamda benim naçizane Önerim;

Sayın başkanımızın da her fırsatta dile getirdiği millileşme kavramında kendi aracımızı kendi insansız hava uçağımızı üretmek ne kadar önemli ise Ekonomik süreçlerde ve üretimde nihayi amaç millikeşmek ve millî leştirmek olmali  şimdi Biz bunu zaten yapıyoruz diyeceksiniz.

Elbette kendimiz üretmeliyiz ve pazarlamalıyız.

Benim kastettiğim ekonomide millileşme kavramı Pazarlama ağı ile çalışan yani Türkiye'de üretim yapmayan binlerce şirketin ülkemizde üretim yapmasını sağlamaktır.

Yani Fransızları İtalyanları, İngilizlerin millileştirmek ten bahsediyorum.

Örneğin Fransız Michelin dünyada Birçok yerde fabrikası olduğu halde Türkiye'de fabrikasının olmaması bahsi geçen üretici firmanın bir politikası olduğu kadar... Bizim de Ticari alan da ki zayıf tarifimiz değil mi?

Milyonlarca insanın istihdamından ayrıca devasa bir ekonomik sureci içeren bu büyük oyunun:

Ülke olarak neresindeyiz?
Bu işleri yapmak için ne kadar profesyoneliz?
Tablo ortada burada almamız gereke yol var!
Benden söylemesi..
Güzel günler dileği ile...

YORUM EKLE