banner166

Afganlı Tacik'in Öldürülmesi Davasına Devam Edildi

Van'da, Afganistan uyruklu Lütfullah Tacik'in dövülerek öldürüldüğü iddiasıyla ilgili iki polisin yargılanmasına devam edildi.

Afganlı Tacik'in Öldürülmesi Davasına Devam Edildi

Van 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada "ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama" ve "görevi kötüye kullanma" suçlarından tutuksuz yargılanan polislerden H.Ö.Ö. ile tarafların avukatları hazır bulundu.

 

Diğer sanık S.O. ise görev yaptığı ilde SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katıldı. Sanık S.O., ifadesinde, olay günü Tacik'le birlikte 6 kişiyi alarak kan, bulaşıcı hastalık ve yaş tespiti için hastaneye götürdüğünü anlattı.

 

Kan testi yapılması gereken 5 kişinin işlemlerinin ardından araca döndüğü sırada rahatsızlanan Tacik'i sağlık görevlilerinin yardımıyla acil servise götürdüğünü belirten S.O., "Benim şahısla hiçbir diyalogum olmadı. Kendisinin yaşını tespit etme gibi bir görevim de bulunmamaktadır. Tokat attığım yönündeki iddialar doğru değildir. Zaten hastalığıyla ilgili bir bilgim yoktu. Suçsuzum" dedi.


Sanık H.Ö.Ö. de, şahsın hastalığıyla ilgili bir bilgilerinin olmadığını, kendisine vurmadıklarını belirterek, beraatını istedi.
Mahkeme heyeti, avukatların savunmalarının ardından duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 21:15
YORUM EKLE