banner166

Ankara hava durumu bu gece kar bastıracak!

ANKARA hava durumu son raporları meteoroloji açıkladı. Bu gece Ankara için kritik uyarı geldi kar yağışı gece yarısı başlayacak. Peki Ankara'da yarın yani 21 Ocak perşembe günü okullar tatil olur mu gözler Valilik kararında.

Ankara hava durumu bu gece kar bastıracak!

ANKARA hava durumu için yeni uyarı meteorolojiden geldi. Ankara'da bu gece kar yağışı başlayacak ve yarın etkisini daha da arttıracak. Sıcaklık değerleri birden düşecek kar kalınlığının 10 cm üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Peki yoğun kar yağışı yarın Ankara'da okulları tatil ettirir mi? Ankara tatil kararı için gözler Ankara Valiliği'nde.

 

ANKARA HAVA DURUMU OKULLAR YARIN TATİL Mİ?

Ankara hava durumu için meteorloji kritik bir uyarı geçti. Kar yağışı bu gece başlayacak ve sabah saatlerinde etkisini giderek arttıracak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara’da bu gece yarısı başlayacak kar yağışının yarın akşam saatlerine kadar il genelinde etkili olması ve 10 cm civarında yüksekliğe ulaşmasının tahmin edildiğini açıkladı. Kar yağışı sebebiyle meydana gelecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

Ankara için 5 günlük hava raporu

ANKARA hava durumu son tahminlere göre kar yarn etkili olacak. Bugün en yüksek sıcaklık değeri ise 1 derece olacak. Gece sıcaklıklar -8 dereceye kadar düşecek.

 

CUMA GÜNÜ YENİ SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR!

Cuma günü mevcut yağışlı hava üzerine yurdumuzun Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Cuma günü Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği, yağışların Akdeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur diğer yerlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Soğuk ve genellikle kar yağışlı bu sistemin hafta sonunda da yurdumuzun kıyı Ege ile Marmara’nın batısı dışında tamamında etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Yarın ve Perşembe günü batı bölgelerimizden başlayarak artacak olan hava sıcaklıklarının Cuma gününden itibaren Hafta sonunda tekrar azalacağı bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 22:24
YORUM EKLE