banner186

'BİR TEK ONLAR ALAMADI!'

Türkiye genelinde 17 Haziran Cuma 2015-2016 eğitim- öğretim dönemi sonunda öğrenciler karneleri alırken, bir tek Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde karneler bir hafta sonra verilecek.

'BİR TEK ONLAR ALAMADI!'

Operasyonların ardından sokağa çıkma yasağının 30 Mayıs 2016’da gündüz saatlerinde kaldırılması sonrası 6 Haziran’da eğitim- öğretimin yeniden başladığıHakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde okullardaki eğitim bir hafta daha uzatıldı. Hızlandırılmış eğitimle geri kaldıkları dersleri tamamlamaya çalışan öğrenciler,Türkiye’deki diğer öğrenciler gibi 17 Haziran’da karnelerini almadı. Son konuların hala bitirilemediğini belirten Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, operasyon olan bölgelerde okulların 24 Haziran Cuma günü tatil edileceğini ve karnelerin de o gün dağıtılacağını söyledi.

Bu arada 17 Haziran Cuma sabahı okula karne almak için gelen öğrenciler okulların bir hafta sonra kapanacağını öğrenince şaşırdı. Bir öğrenci, "Öğrenciler Türkiye’nin her yerine karne alıyor ama biz alamıyoruz. Bu duruma üzülüyoruz. Konulardan çok geri kaldık. Tatil sonrası bu eksikliğimizi gidermek için kurs istiyoruz" dedi.


KAYNAK-HÜRRİYET

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 12:49
YORUM EKLE