banner166

Leyla Zana maaşını alamıyor

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yemin töreninde yemin metnini değiştirerek okuyan HDP Milletvekili Leyla Zana’ya tekrar yemin etmediği için şu ana kadar herhangi bir maaş ödemesi yapılmadığını söyledi.

Leyla Zana maaşını alamıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'nde dün akşam da devam eden Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın sunumundan sonra Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fatih Kasırga ile Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Nihat Ömeroğlu birer sunum yaptı. Sunumlardan sonra yapılan müzakerelerin ardından soru cevap bölümüne geçildi.BİLGİSAYARLARI MECLİS ÖDÜYOR

Milletvekillerinin tamamına dizüstü bilgisayar verileceğini kaydeden Kahraman, bilgisayarların bütçelerinin kendileri tarafından, Devlet Malzeme Ofisi'nden karşılanacağını, herhangi bir sponsorluğun söz konusu olmadığını ifade etti.CHP TEPKİ GÖSTERDİ

CHP'li ve HDP'li bazı Komisyon üyelerinin itirazı üzerine dileyen vekillerin diz üstü bilgisayarları almayabileceklerini kaydetti. 

 

ZANA'NIN DURUMU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

TBMM Başkanı Kahraman Leyla Zana'nın durumu ile ilgili bir soru üzerine ise “Sayın Milletvekili Leyla Zana, yemin metnini aynen okumadığı için geçici TBMM Başkanımız Sayın Deniz Baykal'ın yeminin geçersiz olduğunu ve yeniden yemin etmesi gerektiğini ifade etmiştir. Bu da tutanaklara geçmiştir. Sayın Zana sonraki birleşimlerde de yemin etmemiştir. Şuana kadar yemin etmiş değildir. Dolayısıyla da şuana kadar kendisine herhangi bir maaş ödeme yapılmamıştır” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 08:57
YORUM EKLE