LYS soruları ve cevapları açıklanacak mı ÖSYM duyurusu

LYS soruları 2016 ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak, basın kuruluşları ile paylaşılmayacak! LYS soruları nereden öğrenilecek ?

LYS soruları ve cevapları açıklanacak mı ÖSYM duyurusu

ÖSYM LYS soru cevaplarını internet sitesi üzerinden yayımlanacak, basın kuruluşları ile paylaşılmayacak. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bu ay yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı'nın (LYS) sorularının yalnızca resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacağını, basın kuruluşları ile paylaşılmayacağını bildirdi.

 

ÖYSM LYS AÇIKLAMASI

ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğince paylaşılan bilgi notuna göre, telif hakları ÖSYM'ye ait olan sınav sorularının, sınav öncesinde ya da sonrasında sosyal medya dahil, yazılı ve görsel basında paylaşılmasının yasak olduğu belirtildi.

 

LYS SORULARI CEVAPLARI YALNIZCA ÖSYM ÜZERİNDEN AÇIKLANACAK

LYS sorularının yalnızca ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacağı, ancak basın kuruluşları ile paylaşılmayacağı kaydedilerek, "Bu itibarla, resmi internet sitemizde yayımlandıktan sonra 2016 LYS soruları, yazılı ve görsel basında yalnızca www.osym.gov.tr internet adresinde soruların yer alacağı ilgili URL adresinin paylaşımı (link paylaşımı) ile mümkün olabilecektir." bilgisi paylaşıldı.


KAYNAK-MEMUR HABER

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER