Pazarcı esnafı, mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor…

Dünya’da ve Türkiye’de etkisini sürdüren Koronavirüs Hastalığı (COVİD-19) hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle pazarcı esnafı, salgın sürecinde ekonomik sıkıntıların yanı sıra tedbirleri kapsamında camilerin kapalı olması nedeniyle lavabo sıkıntısı yaşadıklarını kaydetti. 

Pazarcı esnafı, mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor…

HABER MERKEZİ: Dünya’da ve Türkiye’de etkisini sürdüren Koronavirüs Hastalığı (COVİD-19) hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle pazarcı esnafı, salgın sürecinde ekonomik sıkıntıların yanı sıra tedbirleri kapsamında camilerin kapalı olması nedeniyle lavabo sıkıntısı yaşadıklarını kaydetti. 

PAZARCI ESNAFIN SAYYAR LAVABO İHTİYACI VAR

Küresel olarak yaşanan salgın sürecinden dolayı ekonomik yönden olumsuz etkilenen pazarcı esnafları, tedbirler kapsamında camilerin kapalı olması hasebiyle esnaf lavabo sıkıntısı yaşadıklarını kaydetti. Yaşanan olumsuz süreçten kaynaklı olarak lavabo ihtiyaçlarını noktasında problem yaşadıklarını ifade eden pazarcı esnafları yaşanan problemin giderilmesi ifade ederek, belediyelerden seyyar lavabo talep etti.

BELEDİYELERDEN SEYYAR LAVABO TALEP EDİYORUZ

Konuya ilişkin konuşan B Pazar Dernek Başkanı Mehmet Emin Ari, yaşanan süreçten olumsuz etkilendiklerini ve pazar yerlerinin uzun süre kapalı kalması nedeniyle satışlarında düşüş olduğunu ve ekonomik anlamda zorluk çektikleri anımsattı. Dernek Başkanı Ari, yeni normalleşme sürecinden sonra tedbirler kapsamında kapalı olan camilerden dolayı lavabo ihtiyaçlarını gideremediklerini ifade ederek şunları belirtti: “Pazarcı esnafı olarak yaşanan salgın sürecinden olumsuz etkilendiğimizi ve ekonomik olarak zorlandığımızı ifade etmek istiyoruz. Özellikle 1 Haziran tarihinden itibaren normalleşme süreci kapsamında hayat normalleşirken camilerin açık olmaması biz pazarcı esnafı olumsuz etkiledi. Daha önce lavabo ihtiyacımızı camilerden temin ederken salgın nedeniyle kapalı olan camilerden dolayı lavabo ihtiyacımızı gideremiyoruz. Pazarcı esnafı olarak çok sıkıntı çekiyoruz. Bu konuda belediyelerden seyyar lavabo talep ediyoruz” diye konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
KAPALI SEMT PAZAR YERLERİMİZ OLSUN ARTIK
KAPALI SEMT PAZAR YERLERİMİZ OLSUN ARTIK - 2 ay Önce

Mahalle aralarını, cadde ve sokakları kapatıp semt pazarı yapmak Afganistan, Pakistan, Irak, Yemen ve Afrika'da görülüyor. Bizim bu görüntülere derhal son verip gelişmiş bir ülke olarak Vanımızın her mahallesinde ACİLEN Kapalı Semt Pazar Yerleri inşa etmemiz gerekir. İnsana yakışan, çağa uygun ve medeni yöntem budur. Orada yazın sıcaktan, kışın yağıştan korunulur. Lavaboları, mescitleri de olur. Her mahallede olursa çarşıdaki tüm işportacılara da, tezgah açmak isteyen her vatandaşa da yer olur. Bir bakıma mahallelerde de çarşı görevi görür.