Saadet Partisi’nden turizm reçetesi…

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, turizm ve seyahat fuarı açılışı öncesi turizm adına atılması gereken adımları tek tek açıkladı.

Saadet Partisi’nden turizm reçetesi…

ŞEHRİVAN HABER: Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, turizm ve seyahat fuarı açılışı öncesi turizm adına atılması gereken adımları tek tek açıkladı.

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, yaptığı açıklamada; 26- 29 Eylül 2019 tarihleri arasında 10. Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı düzenleneceğini anımsatarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikle fuarın ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Van ekonomisi için Turizm ve Tarım başlıca iki ana sektördür bu nedenle fuar daha da önem arz etmektedir. Fuarın amacı muhakkak ki Van'ın turizm potansiyelini arttırmaktır ekonomik anlamda kente katkı sağlanmasıdır” dedi. 

ÖZAY: UÇAK SEFER SAYISI VE BİLETLERDEKİ PAHALILIĞA DEĞİNDİ

Van’da son dönemde yaşanan uçak biletlerinde problemine değinen Özay, “Fakat ilimiz sınır şehri olması nedeniyle uluslararası taşımacılığın ülkemizde ki ana merkezi konumunda olan İstanbul Ankara, İzmir ve Antalya gibi illere uzak durumdadır bu nedenle havayoluyla seyahat çok daha fazla önem kazanmaktadır. Van bugün bırakın turizm için yolcu taşımayı mevcut vatandaşlarını taşıyabilecek sefer sayısında bile yetersiz durumdadır. Uçak bulunmadığı gibi uçak fiyatları da çok pahalıdır. Bugün ilimizde İranlı turistler sayesinde oteller dolu olsa da yarın İran’ın alabileceği bir kararla turist gelişi de biranda yok denecek kadar azalabilir”

TURİZM MUTLAK SURETLE AYAĞA KALDIRILMALI 

Turizm ayağa kalkması adına önerilerde bulunan Özay, son olarak şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin en önemli turizm şehirlerinden biri olmaya aday olan ilimiz için mutlak suretle turizmin ayağa kaldırılması adına; Van Havalimanına yurtiçi ve yurtdışı Van Tebriz, Van Erbil, Van Bakü vb. yerlere karşılıklı seferler eklenmelidir. Mevcut uçuş yapılan illerin sefer sayısı artırılmalıdır. Bilet fiyatları makul seviyeye çekilmelidir. Özellikle ilimizin yatak kapasitesinin arttırılması için gerekli adımlar atılmalıdır. Turizmde sadece İranlı turistlere bel bağlanmamalı yerli ve yabancı turistlerin ilimize gelmesi için gerekli çalışmalar yapılmalıdır” diye belirtti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER