Van Valiliği'nden flaş yasak kararı! O süre uzatıldı...

Van Valiliği,15 gün süreyle Van'da gösteri, yürüyüş, toplantı ve toplanmalar, basın açıklaması, oturma eylemi, stand açma vb. her türlü eylem ve etkinlikler yasaklandığını duyurdu.

Van Valiliği'nden flaş yasak kararı! O süre uzatıldı...

ŞEHRİVAN HABER: Van Valiliği, 15 gün süreyle kentteki yürüyüş, toplantı, stant açma gibi her türlü eylemin yasaklandığını duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada yasaklarla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: “Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla 29/05/2019 tarihinden geçerli 12.06.2019 tarihi de dahil olmak üzere (15) gün süre ile Van İli coğrafi sınırları içerisinde; spor faaliyetleri kapsamında yapılan taraftar kutlamaları şeklindeki etkinliklerin gerekli emniyet tedbirlerinin aldırılabilmesi amacıyla Van Valiliği’ne verilecek bildirim ile yapılması, açık alanlarda düzenlenecek diğer yürüyüş, toplantı ve toplanmalar, basın açıklaması, oturma eylemi, stand açma vb. her türlü eylem ve etkinlikler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/A-C maddeleri ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden Yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 18:13
YORUM EKLE