24 Haziran'da liderlerin nerede oy kullanacağı belli oldu

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Seçimlerine sayılı günler kala Cumhurbaşkanı adayları ve parti liderlerinin oylarını nerede kullanacakları belli oldu.

24 Haziran'da liderlerin nerede oy kullanacağı belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyunu İstanbul'da, Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oylarını Ankara'da kullanacak.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İSTANBUL’DA

 

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde cumhurbaşkanı adayları ve siyasi parti liderlerinin nerede oy kullanacakları belli oldu. Buna göre Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Saffet Çebi İlkokulu'nda oyunu kullanacak. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'ya gelmesi bekleniyor.

 

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM İZMİR’DE

 

Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran'da oyunu İzmir'de Bahar Yıldırım İlkokulu'nda kullanacak.

 

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU ANKARA’DA

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu Ankara Çukurambar'daki Arjantin İlkokulu'nda kullanacak. Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarını ise parti genel merkezinde takip edecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de oyunu Ankara’da kullanacak. Bahçeli, Ankara Anıttepe Ortokulu'nda sandığa gidecek. Ardından seçim sonuçlarını parti genel merkezinden takip edecek.

 

CUMHURBAŞKANI ADAYI İNCE YALOVA’DA

 

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise memleketi Yalova'da Saffet Çam Ortaokulunda oyunu kullanacak. İnce daha sonra Ankara’ya gelerek seçim sonuçlarını takip edecek.

 

CUMHURBAŞKANI ADAYI AKŞENER VE PERİNÇEK İSTANBUL’DA

 

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ve Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek ise oyunu istanbul’da kullanacak adaylar arasında yer alıyor.

 

CUMHURBAŞKANI ADAYI KARAMOLLAOĞLU ANKARA’DA

 

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu ise Ankara’da Çankaya Lisesinde oyunu kullanacak.

 

HDP EŞ GENEL BAŞKANI DEMİRTAŞ EDİRNE CEZAEVİN’DE

 

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş oyunu tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi'nde kullanacak.

 

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ ANKARA’DA

 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Ankara Keçiören'de sandığa gidecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 13:26
YORUM EKLE