4 ilde göçmen kaçakçılarına darbe

Muş merkezli 4 ilde, 395 yabancı uyruklu göçmeni Avrupa ülkelerine göndermek üzere batı illerine sevkini sağlamaya çalışanlara yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 34 şüpheliden 19’u tutuklandı.

4 ilde göçmen kaçakçılarına darbe

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, göçmen kaçakçılığına yönelik adli çalışma gerçekleştirildiği kaydedildi. İran sınırından yasadışı yollar ile Van ilinden ülkeye giriş yapan yabancı uyruklu şahısların, Avrupa ülkelerine gönderilmek üzere batı illerine sevkini sağlamaya çalışan şahıslara yönelik Muş merkezli 4 ilde yapılan soruşturma neticesinde 395 yabancı uyruklu (Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Gana, Myanmar, Sierra Leone) göçmenin yakalandığı belirtilerek, “Muş merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda; 34 şüpheli yakalanmıştır. Muş Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şüphelilerden 19’u çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. 8’i adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

18 araca el konuldu
Ayrıca kaçakçılıkta kullanılan toplam 18 araca da el konulduğu ifade edilen açıklamada, “Ayrıca aralarında 3 otobüs, 4 ticari taksinin de bulunduğu toplam 18 araca el konulmuştur. Bölgemiz güzergahını kullanarak gerçekleştirilen Göçmen Kaçakçılığı suçu büyük oranda sekteye uğratılmıştır. İlimizde Göçmen Kaçakçılığı başta olmak üzere her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı kesintisiz mücadelemiz sürdürülecektir” denildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
KAÇAKÇILARA ACIRSAK, İLERDE TOPLUM OLARAK ACINACAK HALE GELİRİZ.
KAÇAKÇILARA ACIRSAK, İLERDE TOPLUM OLARAK ACINACAK HALE GELİRİZ. - 6 ay Önce

Bu insan kaçakçılığını yapanlar, şehitlerimizi ve ülkemizi tehlikelerle yüz yüze bırakanlar, kaçakların umutları ve hayatlarıyla oynayanlar SUÇLUDUR, O İŞTEN KAZANDIKLARI HARAMDIR, ZEHİRDİR, ZIKKIMDIR. Toplumumuz bu kişileri kolluk kuvvetlerine ve yargıya haber vermelidir. Kolluk kuvvetleri , istihbarat ve yargı da bu işe, bu işi yapanlara müsamaha etmemelidir. Ülkemiz kaçak ve göçmen cennetine döndü, yazıktır.

KAÇAKÇILARA ACIRSAK, TOPLUM OLARAK İLERDE ACINACAK HALE GELİRİZ.
KAÇAKÇILARA ACIRSAK, TOPLUM OLARAK İLERDE ACINACAK HALE GELİRİZ. - 6 ay Önce

Kaçakçılar şehirlerimizi ve ülkemizi tehlikelerle yüz yüze bırakıyorlar.

Ülkemiz yol geçen hanı olmasın.
Ülkemiz yol geçen hanı olmasın. - 6 ay Önce

Demek ki istenirse oluyormuş. İsteyince bu insar tacirleri enselenebiliyormuş. Son dört yıldır on binlerce kacak il ve ilçemize kalabalık kafileler halinde giriyordu. Bunlara göz mü yumuluyordu, işin içinde başka şeyler mi vardı, yoksa sınırlarımız ve şehirlerimiz tehlikelere, kaçak girişlere açık mıydı? Görevi ihmal edenler bu güzelim ülkeye zarar vermiş olurlar.