banner95

ADAY ÖĞRETMENLERE BAŞARI DİLEĞİ!

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, aday öğretmenlerle bir araya gelerek yeni görevlerinde başarılar diledi...

ADAY ÖĞRETMENLERE BAŞARI DİLEĞİ!

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, aday öğretmenlerle bir araya gelerek yeni görevlerinde başarılar diledi. Aday öğretmenlere hitap eden Ceylani, “Sizler kararınızı vermişsiniz. Bir o kadar zevkli bir o kadar da emeğinizin karşılığını aldıkça sizleri mutlu edecek bir meslektir öğretmenlik.” Dedi.

 

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü toplantı salonunda aday öğretmenlerle bir araya gelen Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İlçe Şube Müdürü Mehmet Güzelyıldız ve Eğitim Uzmanı Talat Toy aday öğretmelere bilgiler verdi. Toplantının açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, bu mesleğin isteyerek ve severek yapılması gereken bir meslek olduğunu söyleyerek, öğretmenlik mesleğinin zor ve meşakkatli olduğunu belirtti.

 

CEYLANİ: ÖĞRETMENLİK FEDAKARLIK İSTER

Ceylani, “İsteyerek öğretmenlik mesleğini seçtiniz. Öğretmenlik mesleği malum kolay bir meslek değil, görünürde belki basit olabilir ama felsefik boyut olarak sizin vicdanınızla beyninizi kullanıp o çocuklara fedakârca yıllarınızı vermeniz gereken bir meslektir. Öğretmenlik mesleği çok yıpratıcı bir meslek ve ağır bir iştir. Sizler kararınızı vermişsiniz ancak bir o kadar zevkli bir o kadar emeğinizin karşılığını aldıkça sizleri mutlu edecek bir meslektir. Kendi branşınız itibariyle kendinizi yetiştirmeniz gerekir ve alanınız ile ilgili kendinizi yetiştirmenizi htirir. Çağımızın bütün bilimsel gelişmelerine kendimizi uydurmamız gereken bir meslektir. Kendi özlük haklarınızı değişen kanunlarla bakanlığımızın değişen mevzuatı ile birlikte kendinizi yenilemeniz gerekiyor. Sizler branşınızın gereği çok iyi olmanız gerekiyor, sesinizi ve vücut dilinizi çok iyi kullanarak iyi bir formasyonunuzun olması gerekiyor. Bir öğretmen kendini taşıdığı sürece, kılık, kıyafetine dikkat ettiği sürece, davranışlarına, konuşmalarına dikkat ettiği sürece veliler ve öğrenciler sizin onlara bir şey vermeyi hedeflediğinizi algıladığı sürece sizlerin ellerini öperler ve sizlerin her dediğini yaparlar. Ancak biz öğretmenler kendimizi taşıyamazsak hani o saygın yönümüzü davranışlarımızla, hareketlerimizle ve kıyafetimizle taşıyamazsak arkadaşlar o zirvedeki insan en aşağı düşer ve saygı diye bir şey de kalmaz. Sizler Üniversite bitirerek dünyaca kitaplar okudunuz buralara geldiniz bizler sizlerden istifade edeceğiz. Son olarak sizlere bir nasihatim olacak alacağınız maaşınızı gereksiz yere harcamayın ve kendinize birikim yaparak önce bir yuva sahibi olun.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER