banner166

AKARYAKITÇILAR DA DERTLİ!

Van Ticaret ve Sanayi Odası 2016 yılının ilk Sektör Toplantısını gerçekleştirdi. Başkanlığını Akaryakıt Sektörü Meslek Komite Başkanı İlhan Kaya’nın yaptığı toplantıda...

AKARYAKITÇILAR DA DERTLİ!

Van Ticaret ve Sanayi Odası 2016 yılının ilk Sektör Toplantısını gerçekleştirdi. Başkanlığını Akaryakıt Sektörü Meslek Komite Başkanı İlhan Kaya’nın yaptığı toplantıda, akaryakıt sektörünün yaşadığı sorun ve sıkıntılar dile getirilerek, birlik ve beraberlik çağrısında bulunuldu.

 

Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve Akaryakıt Sektörü Meslek Komite Başkanı olan İlhan Kaya başkanlığında gerçekleşen toplantıya Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ile birlikte sektörde faaliyette bulunan temsilciler katıldı.

 

KAYA: ORTAK HAREKET ETMELİYİZ

Sektörün yaşamış olduğu sıkıntıların gündeme geldiği toplantıda konuşan Van TSO Meclis Üyesi ve Akaryakıt Meslek Komitesi Başkan İlhan Kaya, “Akaryakıt sektörü çok zor günler yaşıyor. Büyük cezalar sonucu mağdur olmuş firmalarımız var. Kent ekonomisinde önemli bir yeri olan akaryakıt sektörüne yetkili kurumların destek vermesi gerekmektedir. Bu nokta da sektörde faaliyet gösteren tüccarlarımıza da büyük görevler düşmektedir.” Dedi. Akaryakıtçıların acilen dernekleşmesi gerektiğini de belirten Kaya, ortak hareket etmeleri durumunda kendilerinin ve kentin kazanacağını ifade etti.

 

TAKVA: TAKİPÇİ OLACAĞIZ

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, ise; “Bu odayı birlikte yönetmeyi hedefliyoruz, sizin sorunlarınızın çözümü noktasında girişimlerde bulunmak bizim asli görevimiz. Akaryakıt sektörünün yaratmış olduğu istihdam başta olmak üzere kent ekonomisinin canlanması ve bu canlılığın süreklilik kazanması konusunda önemi tartışılamaz. Oda olarak kapımız sizlere sonuna kadar açık. Bu noktada toplantıda alınacak her türlü kararın takipçisi olacağız.” Dedi. Sektör temsilcilerinin de yoğun ilgi gösterdiği toplantı yaklaşık üç saatlik oturumun ardından son buldu. Sonuç olarak birçok kurum ve kuruluş ile irtibata geçilerek mevcut sorunların çözümü noktasında girişimlerde bulunulması kararı alındı. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 09:11
YORUM EKLE