ALTINDAĞ: KENTTE SIKIYÖNETİM VAR

İpekyolu Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı başladı. Meclis toplantısının açılışında konuşan Meclis Başkanı Cevdet Altındağ, köşe başlarında zırhlı araçlarla nöbet tutan polis ve askerlere tepki gösterdi. Altındağ, “AKP hükümetinin 'güvenlik' hassasiyetini öncelikle DAİŞ çetelerine karşı Kobanê sınırında göstermelidir.

ALTINDAĞ: KENTTE SIKIYÖNETİM VAR

İpekyolu Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı birinci oturumu VANTSO Tuşba toplantı salonunda DBP'li ve AK Partili meclis üyelerin katılımı ile başladı. Meclis açılış konuşması yapan İpekyolu Belediyesi Meclis Başkanı Cevdet Altındağ, sokak başlarında nöbet tutan asker ve polislere dikkat çekerek, “Kentte adeta bir sıkıyönetim havası var. Her sokak başında uzun namlusu silahlarla ve zırhlı araçlarla halkın gözünü korkutmaya çalışılıyor. Artık bu sözde güvenlik önlemleri vatandaşa eziyet veriyor. Kamuoyunun da bu duruma toplu bir şekilde tepki göstermesi gerekiyor. Nöbet tutan polislerde ne için nöbet tutuklarını bilmiyorlar. Bu tutum tamamen siyasi bir tutumdur. Sıkıyönetim uygulaması AKP hükümeti tarafından uygulanıyor.” Dedi. AK Partili meclis üyelerine seslenen Altındağ, ‘Sizlerde bu kentin birer seçilmişleri olarak bu durumda rahatsızsanız, rahatsızlığınızı dile getirirsiniz.’ Dedi. Ancak AK Parti sıraları sessizliğini korudu.

“AKP ÖNCE DAİŞ KARŞI SINIR GÜVENLİĞİNİ ALSIN”

Geçtiğimiz günlerde IŞİD’in Türkiye toprakları üzerinden Kobanê’ye saldırdığı iddialarına da dikkat çeken Altındağ, “Bu kadar açık bir şekilde Kobanê ye DAİŞ çeteleri saldırıyor. AKP hükümeti DAİŞ çetelerine karşı bir önlem almazken, bizim yapacağımız bir basın açıklamasına ise yüzlerce polis ve zırhlı araç getirtebiliyor.” Şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından meclis gündemleri ve gündem önerilerine geçildi. Gündeme alınan maddeler başında, Kasım ayı meclis tutanağın görüşülmesi, Kültür Sosyal İşler Müdürlüğün yönetmenliğinin görüşülmesi, Kadın komisyonun raporunun görüşülmesi, Engelli ve Engelli haklarının görüşülmesi, Yapımı tamamlanan kültür merkezinin isminin belirlenmesi, Halilağa Mahallesinin isminin değiştirilmesi, Madde bağımlıları komisyon raporunun görüşülmesi gündeme alındı. Meclis üyelerin gündem önerileri ile birilikte yaklaşık 20 gündem maddesi görüşülmek üzere netleşmesinin ardından meclis toplantısının birinci oturumu sonlandı.


ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER