“Amacımız bizimle olmayan kimseye zarar vermek değil” GEZGİNFEST’TEN AÇIKLAMA

Gevaş Kaymakamlığı tarafından güvenlik gerekçeleri ile yapılan bir yazılı açıklama ile iptali gündeme gelen Gezgin Fest Van yetkililerinden bir yazılı açıklama geldi. Söz konusu güvenlik tedbirlerinin alınması için gerekli tüm işlemleri yaptıklarını belirten yetkililer geçen sene olduğu gibi bu sene de Van’daki yetkililerden gerekli hassasiyeti beklediklerine dikkat çektiler. Amaçlarının Doğu’nun ve Batı’nın kol kola şarkılar söylemesi olduğunu belirten yetkililer detaylı açıklamayı Gevaş Kaymakamlığı ve Van Valiliği ile yapılacak görüşmelerin ardından paylaşacaklarını vurguladılar. 

“Amacımız bizimle olmayan kimseye zarar vermek değil” GEZGİNFEST’TEN AÇIKLAMA

ŞEHRİVAN HABERGevaş Kaymakamlığı tarafından güvenlik gerekçeleri ile yapılan bir yazılı açıklama ile iptali gündeme gelen Gezgin Fest Van yetkililerinden bir yazılı açıklama geldi. Söz konusu güvenlik tedbirlerinin alınması için gerekli tüm işlemleri yaptıklarını belirten yetkililer geçen sene olduğu gibi bu sene de Van’daki yetkililerden gerekli hassasiyeti beklediklerine dikkat çektiler. Amaçlarının Doğu’nun ve Batı’nın kol kola şarkılar söylemesi olduğunu belirten yetkililer detaylı açıklamayı Gevaş Kaymakamlığı ve Van Valiliği ile yapılacak görüşmelerin ardından paylaşacaklarını vurguladılar. 

İşte festival yetkililerinden gelen o açıklama:

“Öncelikle sizlerden, sanatçılarımızdan, taraftarlardan, tüm STK ve sosyal medya üzerinden destek veren herkese teşekkürler. 

Amacımız bizimle olmayan kimseye zarar vermek değil hele ahlak üzerinden ders vermek hiç değil.Bu konuda Van’ daki yetkililerimizin de bizimle aynı şeyi hedeflediğini düşünüyor, inanıyoruz. 

Özellikle güvenlik konusunda aynı hassasiyeti paylaşıyoruz. Türkiye’ de bir festivalde olması gerekenin çok çok üstü geçen senenin 6 katı fazla sayı istenmiştir. Bu taleplerin ulaştırılması için Gevaş Jandarma Komutanlığının bize ulaştırdığı belgede, iletilmesi istenen son tarih 10 Haziran olarak görünmektedir. 

Bu anlamda tüm talepleri kabul ettik. Tüm güvenlik, xray dedektörü, çit vb tüm taleplerin karşılanacağı bilgisi geçen hafta belgeleriyle iletilmiştir. Güvenlik sözleşmemizin tüm detayları hem yazılı hem sözlü olarak an be an tüm toplantılarda önemle dile getirilmiştir.

Biz Türkiye'nin her ilinden yollara çıkıp Van'da buluşmak, bu ülkenin doğusu da batısı da kol kola şarkılar söylesin istiyoruz. Ve 20 Haziran’ da festivalimizi tamamlamak istiyoruz. Geçen sene tüm samimi desteklerini hissettiğimiz Gevaş Kaymakamlığı, Gevaş Belediyesi, Gevaş Jandarma Komutanlığımızdan tüm hassasiyeti tekrardan bekliyoruz. 

Tüm detaylı açıklamayı Van Valiliğimiz ve Gevaş Kaymakamlığımızla görüşmeden sonra yapılacaktır.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE