banner102

'Arap Hamit’in çeşmesi onarıldı

Van’ın Başkale ilçesinde Hafiziye Mahallesinde bulunan 100 yıllık tarihi çeşme Başkale Belediyesi tarafından onarılarak hizmete açıldı. Belediye Eşbaşkanları Şengül Polat ve Erkan Acar’ın katılımıyla tarihi çeşmenin açılışı gerçekleştirildi. 

'Arap Hamit’in çeşmesi onarıldı

ŞEHRİVAN HABER-  Van’ın Başkale ilçesinde Hafiziye Mahallesinde bulunan 100 yıllık tarihi çeşme Başkale Belediyesi tarafından onarılarak hizmete açıldı. Belediye Eşbaşkanları Şengül Polat ve Erkan Acar’ın katılımıyla tarihi çeşmenin açılışı gerçekleştirildi. 

Başkale Belediyesi halkın talebi üzerine merkez Hafiziye mahallesinde bulunan 100 yıllık tarihi çeşmeyi onararak halkın hizmetine sundu. Çeşmenin açılış törenine Başkale Belediye Eşbaşkanı Şengül Polat ve Erkan Acar, belediye meclis üyeleri belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Eşbaşkanlar ve beraberindekiler mahalle halkı tarafından karşılandı. Tarihi çeşmenin açılışında açıklama yapan Eşbaşkan Acar, “Bu çeşme ilçemiz için çok önemli bir yeri vardır. 100 yıldır halkımız su ihtiyacını bu çeşmeden sağlıyordu. Bize gelen talepler çeşmenin yeniden yapılmasıydı. Belediye olarak halkımızın istekleri bizim için önemlidir. Yaptığımız çalışma ile kullanılamaz halde bulunan bu çeşmeyi onararak yeniden inşa ettik. Eski yıllarda olduğu gibi mahalle halkı buradan su içebilir, kadınlar halılarını bu çeşmenin yanında yıkayabilir. Çeşmeyi halkımıza ve çocuklara armağan ediyoruz. Tüm halkımıza hayırlı olsun.” Dedi.

Mahalle sakinleri, “Arap Hamit’in çeşmesi” olarak bilinen ve dönemin Belediye Başkanı Mehmet Dicle tarafından yapılan ve hizmete kazandırılan tarihi çeşmenin yeniden inşa edilmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti. Eşbaşkanlar, beraberinde götürdüğü oyuncak ve futbol toplarını çocuklara dağıttı. Çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER