banner166

Arvas: Biz Bu Seçimi Kazanacağız!

Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, yaptığı yazılı bir açıklama ile Mart 2019 seçimlerini değerlendirdi. Van’ın iki dönemdir belediyecilik anlamında kayıp bir dönem yaşadığına vurgu yapan Arvas, Van’ın bu seçimde yeniden AK Parti belediyeleri ile tanışacağını söyledi. Van’ın büyük zenginliklerinin bu dönemde heba edildiğini vurgulayan Arvas, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Takva’ya da sahip çıkarak: “2019 Belediye seçimleri ile Van’ın makus talihi değişecek, inanıyorum ki halkımız memlekete aidiyet duygusu yüksek olan evladı Necdet Takva’ya sahip çıkacaktır.” dedi.

Arvas: Biz Bu Seçimi Kazanacağız!

ŞEHRİVAN HABER- Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, yaptığı yazılı bir açıklama ile Mart 2019 seçimlerini değerlendirdi. Van’ın iki dönemdir belediyecilik anlamında kayıp bir dönem yaşadığına vurgu yapan Arvas, Van’ın bu seçimde yeniden AK Parti belediyeleri ile tanışacağını söyledi. Van’ın büyük zenginliklerinin bu dönemde heba edildiğini vurgulayan Arvas, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Takva’ya da sahip çıkarak: “2019 Belediye seçimleri ile Van’ın makus talihi değişecek, inanıyorum ki halkımız memlekete aidiyet duygusu yüksek olan evladı Necdet Takva’ya sahip çıkacaktır.” dedi.

 

Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Süreci, yerel seçimleri, adayı ve Van’ın belediyeciliğini konuşan Arvas, “Seçim bu seçim, Van halkının teveccühü ile kazanacağız.” İfadelerine yer verdi. Arvas ayrıca: “Yerel kalkınmanın lokomotifi yerel yönetimlerdir. Şehirlerin gelişmesinde belediyelerin rolü büyüktür.  Ancak bu sorumluluğu yüklenecek adayların şehri tanıyor ve biliyor olması şarttır. Geçmiş iki döneme baktığımızda bunu görmek mümkün değil, dolayısıyla Van genel olarak 2009’den sonra maalesef belediyecilik hizmetlerinden hak ettiği ölçüde faydalanamadı. Marka bir şehir olma yarışında geride kaldık. Kent olarak enerjimizi başka mecralarda tükettik. Sahip olduklarımızı anlatamadık dolayısıyla kamuoyunda Van algısı oluşturamadık.

 

 

VAN EVLADINA SAHİP ÇIKACAK!

 

Arvas ayrıca: “Dünün ve bugünün kesiştiği Van, bir çeşit açık hava müzesidir. Bu topraklarda kurulan her büyük medeniyetten ayrı ayrı izler var. Bu kadim şehrin kendine özgü bir ruhu ve farklı bir kimliği var. Fakat yanlış ellerde geçmişten gelen bu zenginliğimiz heba edildi. Değerlerimize sahip çıkamadık, gençliğimizden ve geleceğimizden kaygı duymaya başladık. Geçmişi telafi etmek ve geleceği emin ellerde inşa etmek için AK Parti belediyeciliğine ihtiyaç vardır. 2019 Belediye seçimleri ile Van’ın makus talihi değişecek, inanıyorum ki halkımız memlekete aidiyet duygusu yüksek olan evladı Necdet Takva’ya sahip çıkacaktır.

AK Partiye gönül vermiş bütün kadrolarımızla bu seçim daha da gayretli olacağız, sokak sokak, kapı kapı dolaşacağız, çalışmaktan ayaklarımız şişecek, ellerimiz nasır tutacak ama kazanacağız. İnşallah teşkilatlarımız ile birlikte AK Parti bayrağını Büyükşehir ve ilçe belediyelerine asacağız.” Dedi.

 

 

O PROJELER DEVAM ETMELİ!

 

Van’daki bir çok projenin devamlılığı için destek isteyen Arvas: “Bu kentin yarım kalan ve uzun süredir alması gereken önemli hizmetleri var. Son iki yıllık süreçte kayyum belediye başkanları eliyle birçok önemli projeler başlatıldı. Atık Su Arıtma Tesisi, Katı Atık Tesisi, Çevre Yolu, Kent Meydanı gibi çalışmaların startı verildi. Bu güzide projelerin tamamlanması ve bunun gibi nice projelerin hayat bulması ancak ve ancak Ak Belediyelerinin eliyle olabilir. Sayın Cumhurbaşkanımız da 8 Nisan 2018 tarihindeki Van ziyaretinde bunun talimatını verdi. Seçilecek olan AK Partili belediye başkanını Çevre Yolu’nu tamamlayacağını, bu kente stadyum yapacağını ve hafif raylı ulaşım sistemi üzerinde çalışacağını söyledi.”

 

BU KENT ARTIK AŞ, İŞ İSTİYOR!

 

Arvas son olarak seçim çalışmalarında halk ile görüşmelerine de değinerek: “Bizler adayımızla birlikte bu sorumlulukları yüklenip Cumhurbaşkanımızın dediği gibi tamamlayacağız. İki dönem boyunca kaybettiğimiz zamanı telafi edeceğiz. Van’da büyükşehir belediye başkan adayımızla ziyaretlerimizde de bunları halkımıza söylüyoruz. Beraber yaptığımız Erciş ziyaretinde de, Van’daki oto sanayiciler ve esnaflarımızla buluşmalarımızda da bunları anlattık. Artık bu kentin aş, iş, üretim konuşması gerekiyor. İdeoloji ile içi boş popülist ile bu kentin kaybedecek tek bir günü bile yoktur. Yaptığımız çalışmalarda ve ziyaretlerde esnaf, tüccar ve çiftçi kardeşlerimizin bu kente değer katacak edecek hizmet ehli yöneticilere olan özlemini yerinde gördük. İnşallah bu seçim hep birlikte Van’da yeni bir başlangıç yapacağız.” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 06:40
YORUM EKLE