banner166

Arvas'tan Van İçin İki Önemli Talep!

Haziran 2018 seçimlerinde Ak Parti’nin Van milletvekili olarak seçilen Abdulahat Arvas, göreve başlamasının üzerinden kısa zaman geçmesine rağmen kent adına önemli girişimler yaptı. Mecliste kentin önemli sorun ve sıkıntıları noktasında görüşmeler gerçekleştiren Arvas, sürecin en zaruri konuları ile ilgili en üst düzey girişimlerle çözüm arıyor.

Arvas'tan Van İçin İki Önemli Talep!

ŞEHRİVAN HABER- AK Parti’nin Haziran’da seçilen 3 milletvekilinden birisi olan Abdulahat Arvas, kenti yakından ilgilendiren konularda temaslarda bulunmaya devam ediyor. AK Parti’nin üç milletvekili ilgili bakanlıklarla görüşmeler yaparak önemli sorunlar konusunda ortak talepler iletirken bir taraftan da önemli konularda bireysel girişimler de sürüyor. Kenti iyi bilen isimlerden birisi olan ve göreve başlar başlamaz Ankara’da Van adına önemli talepleri kovalayan isim olan Abdulahat Arvas önemli bir konuda daha girişimler gerçekleştirdi. Seçildikten sonra stadyum, Van Gölü Koruma Kanunu gibi bir çok konuda çalışmalar yapan Arvas, Van’ın bölgenin önemli merkezlerinden birisi olması için bir öneride bulundu. Arvas, son olarak mecliste Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüşerek önemli bir teklifte bulundu. Van’ın bölgenin denetim kurulu başkanlığının merkezi olmasını öneren Arvas, Van’ın büyüyen yapısını da göz önüne alarak yeni vergi dairelerinin kurulmasını talep etti. Bilindiği gibi Van’ın hali hazırda sahip olduğu bir çok bölge müdürlüğü, başkanlık gibi bölgeye hitap eden kurum ve kuruluşları bir dönemin başbakanlık da yapan Ferit Melen tarafından kente kazandırılmıştı.

 

 

24 Haziran seçimlerinde Ak Partinin Van Milletvekili seçilen Abdulahat Arvas, Van’ın ve bölgenin sorunlarının çözümü için kapıları çalmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce, milletvekilleri ile yapılan istişare toplantısında katılan Arvas, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la Van’ı ve bölgeyi konuştu. Arvas Bakan Albayrak’la yaptığı görüşmede, Ağrı, Hakkâri, Muş ve Bitlis illerini kapsayacak şekilde Van’da ‘Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’ kurulmasını teklif etti.

 

 

ARVAS: TÜRKİYE AK PARTİ DÖNEMİNDE 3 KAT BÜYÜDÜ

 

Yapılan istişare toplantısını değerlendiren Arvas, mali veriler ve ekonomik beklentiler ile ilgili genel bir bilgilendirme toplantısının olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk bütçesini Türkiye Büyük Millet Meclisinde oylayarak kabul ettiklerini belirten Arvas, “Bir bütün olarak bütçe gelecek öngörüsü ile hazırlanmış güven veren, hizmete odaklı bir bütçedir. Ak Parti döneminde 3 kat büyüyen Türkiye, 2023 vizyonu doğrultusunda dünyanın en büyük 10'uncu ekonomisi olma hedefinden taviz vermeyecektir.” Dedi.

 

“HEVESLERİ KURSAĞINDA KALDI”          

 

Arvas, “Dışardan kaynaklı müdahale ve suni krizlere karşı aşılı olan ekonomimiz emin ellerde büyümeye devam etmektedir. 2007 yılında dış çalkantılarla başlayan tüm dünyanın etkilendiği kriz ile ilgili dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Bizi teğet geçecek. Öylede oldu. Yine ülkemizi hedef alan 2016 Rusya krizinde hevesleri kursağında kaldı, beklenen olmadı. Tüm bunlar güçlü Ak kadrolar ve sağlam ekonomik dinamiklerin sonucudur.” İfadelerini kullandı.

 

 

ARVAS: EKONOMİMİZ DIŞ MÜDAHALELERE KARŞI DİRENÇ KAZANDI

 

Arvas, yeni ekonomi programı kapsamında ülke ekonomisinin maruz kaldığı küresel saldırılar ve tehditler karşısında güçlü tedbirler alındığına dikkat çekerek, “Sağlam bir yapıya sahip olan ekonomimiz dış müdahalelere karşı daha da direnç kazandı. Ekonomide başlayan dengelenme süreciyle birlikte Türkiye önümüzdeki yıllarda daha da güçlenecek ve büyüme sağlayacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin sağladığı hızlı ve etkin karar alma mekanizması bu süreçte çok etkili olmuş, ekonominin daha koordineli yönetilmesine olanak sağlamıştır.” Diye konuştu.

 

“BÖLGEYE VERGİ DENETİM KURULU BAŞKANLIĞI KURULSUN”

 

Van’a kayıtlı sanayici, tüccar ve esnafının çeşitli nedenlerle vergi incelemesine tabi tutulduğuna vurgu yapan Arvas, “Van’ın bağlı bulunduğu Diyarbakır Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında, teftiş ve inceleme faaliyetleri farklı gerekçelerle çok uzun sürmektedir. Bu süreç mükellefleri mağdur etmekte ticareti olumsuz etkilemektedir. Konu ile ilgili bir çalışma yaparak Sayın Bakanımıza bir öneride bulunduk. Ağrı, Hakkâri, Muş ve Bitlis illerini kapsayacak şekilde Van’da Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı kurulması teklif ettik.” Şeklinde konuştu.

 

 

ARVAS: PERSONEL SIKINTISI NEDENİYLE HİZMET VERMEKTE ZORLANIYORLAR

 

Arvas son olarak şu ifadeleri kullandı: “Van’ın Büyükşehir olması dolayısıyla nüfus ve iş hacmi nedeniyle yoğun mesai harcayan Van ve İlçe Vergi Dairesi Müdürlükleri personel sıkıntısı nedeniyle hizmet vermekte zorlanmaktadırlar. Nüfusa orantılı olarak Van ve ilçe müdürlüklerinde personel sayısının arttırılması konusunda Sayın Bakana talepte bulunduk. Ayrıca merkez nüfusu 500 bin civarında olan şehrimizde iş yükün dağıtmak ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla ihtiyaç duyulan ikinci bir Vergi Dairesi Müdürlüğünün kurulmasını talep ettik.”

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 05:34
YORUM EKLE