ASİMDER’den Hakkârililere davet

Doğu Anadolu Uluslar Arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Ermiş, 24 Şubat tarihinde Van’da düzenlenecek olan mevlide Hakkari halkını da davet etti.

ASİMDER’den Hakkârililere davet

Düzenlediği basın açıklamasında konuşan Ermiş, Zeve Şehitleri ve Hoca Ali’de yapılan katliamda şehit olanların anısına 24 Şubat Pazartesi günü Van Hz. Ömer Camii’nde mevlit düzenleyeceklerini belirterek, “Programda ayrıca katliamla ilgili resim sergisi açılacaktır. Van’da yapılacak bu mevlide tüm Hakkari halkını da davet ediyoruz” dedi.

Van’da yapılacak olan mevlide Azerbaycan ve Nahçivan ile Avrupa’dan da katılımın olacağını ifade eden Ermiş, “Van Zeve Şehitliği Doğu’nun Çanakkale’sidir. Burada Ermeni çeteleri tarafından kadın, çocuk, yaşlı demeden 3 bin kişi Zeve denilen bölgeye yerleştirilip toplu katliam ve işkence yapılmıştır. Sonunda da bu vatandaşlarımız toplu halde Ermeni çetelerince yakılmıştır. Halen kalıntıları Zeve’de ve Van Müzesi’nde mevcuttur. Bizler ASİMDER olarak dili, dini, ırkı ne olursa olsun yapılmış tüm katliamlara karşıyız” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2014, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER