banner166

ASİMDER'den 'Hocalı Katliamı' kınaması

Uluslar Arası Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, 26 Şubat 1992 yılında Ermeniler tarafından Hocalı’da yapılan katliamı kınadı.

ASİMDER'den 'Hocalı Katliamı' kınaması

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ASİMDER Doğu ve Güneydoğu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Ermenilerin 24 yıl önce Azerbaycan Karabağ’a bağlı Hocalı kasabasında katliam yaparak yüzlerce insanı katlettiğini belirtti.

 

Ermiş, “26 Şubat 1992 yılında Ermeniler tarafından gece yapılan kanlı baskında 83 çocuk, 106 kadın ve 70 yaşlı olmak üzere toplamda 613 kişi hunharca katledilmiş, 846 kişi sakat kalmış, bin 748 kişi esir alınmış ve 278 kişinin de kayıp olduğu belirtilmiştir. 7 bin kişilik kasabada bir gecede yapılan baskınla çoğu kişi öldürülmüş olup, geride kalanlar ise kendi yerlerinden, evlerinden ve yurtlarından sürülmüştür” dedi. Hocalı’da yaşananların katliamın sembolü olduğunu ifade eden Ermiş, “Ermeni çetelerinin arkasında duran Rusya ise çeşitli örgütler aracılığıyla Suriye’de aynı katliamları yapıyorlar. İçimiz dışımız düşmanlarla, hainlerle dolmuştur. Yetti artık. Dünyada tekrarı işlenen bu katliamları tekrar kınıyor, milletimizin ve yetkililerin bu konuda uyanık olmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 16:33
YORUM EKLE