‘Asr-ı Seyda’ yok satıyor!

Genç yazar Sadiye Erol Aykaç’ın bu ay piyasaya çıkan Asr-ı Seyda kitabı ilk baskıyı yapmasının üzerinden birkaç hafta geçmesine rağmen adeta yok satıyor.

‘Asr-ı Seyda’ yok satıyor!

Genç yazar Sadiye Erol Aykaç’ın bu ay piyasaya çıkan Asr-ı Seyda kitabı ilk baskıyı yapmasının üzerinden birkaç hafta geçmesine rağmen adeta yok satıyor. Çıkar çıkmaz tüm Türkiye’de büyük ilgi gören kitap geniş halk kitlelerine ulaşırken yazar Aykaç’ın kitabı medyada da büyük ilgi görüyor. Zira kitap bazı çevrelerde çözüm süreciyle birlikte bölgenin değişen durumunu da anlatması yönü ve içeriği ile dikkat çekiyor.

Sadiye Erol Aykaç, dedesi Seyyid Muhammed Raşid Erol’un hayatını romanlaştırdığı ve Kapı Yayınları’ndan çıkan Asr-ı Seyda’da son devrin gönül dostlarından birini geniş halk kitleleriyle buluşturuyor. Birkaç haftada geniş kitlelere ulaşan kitap ilgi görmeye devam ederken kitabın önümüzdeki günlerde yeni baskılarla daha çok ses getirmesi bekleniyor. Kitabı piyasaya çıktıktan sonra Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan kitabın yazarı Aykaç, kitabın arka sözünde kaleme aldığı dedesi ile ilgili ise şu sözlere yer veriyor; “Muhterem dedem, Ben sizi düşündüğümde aklıma Hz. Yakub ve Yusuf gelirdi... Mevlana ve Şems gelirdi… Kim kimin evladı, kim kimin babası belli olmazdı, kim kimin mürşidi kim kimin müridi anlaşılmazdı. Reyhanları kokladığında, ceddin İmam Hüseyin’i koklarmış gibi koklardın. Gül, nergis ve reyhan senin şiirlerindi. Sen Resulullah’ı özleyen ümmetin ümidiydin, ümitlerimiz senin nazarında diriydi.“Allah dostlarına ölü demeyin,” buyurmuştu Gül Peygamber, sen ölmedin ölen bizlerdik. Sen ömür boyu yürüdüğün, her daim hazırlığını yaptığın yerdeydin. Sen yaşarken ruhunu zaten Allah’a teslim etmiştin, işte senin dirildiğin yerdeyim. Ruhumu ruhuna uzatsam aşk üzerine bir düğüm atar mısın? Seyda Hazretleri zenginliğin içinde fakrı, halkın içinde Hakk’ı, korku ve ümidin içinde selameti, hak ve batılın birbirine karıştığı zamanda faruku, sefaletin ve savurganlığın içinde sadeliği yaşamış ve yaşatmış bir şahıs ve şahs-ı manevi…”

ASR-I SEYDA

Halk İçinde Bir Gönül Dostu
Bir Seyyid Muhammed Raşid Erol Romanı
Sadiye Erol Aykaç
264 sayfa, Kasım2014
Roman
Fiyatı: 15TL

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 11:46
YORUM EKLE