banner175

Avukat Kıylık’tan Show TV’ye suç duyurusu

Vanlı Avukat Savaş Nurullah KIYLIK, Show TV’de yayınlanan Arıza dizisindeki bir sahnede Vana ve Vanlılara yönelik hakaret içeren sözlere ilişkin Van Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. 

Avukat Kıylık’tan Show TV’ye suç duyurusu

VAN'DA YAŞAYAN İNSANLARA HAKARET EDİLMİŞTİR

Suç duyurusunun ardından basın açıklamasında bulunan Avukat Savaş Nurullah Kıylık, "Show TV’de yayınlanan “ARIZA” adlı dizinin bir sahnesinde Van’da doktor olarak çalışan Halide karakterine yönelik Yeşim Salkım’ın canlandırdığı Melek Tekinoğlu karakteri “İstanbul’da görev yapacağın hastane yok mu? Ne anlıyorsun O DAĞ BAŞINDA nasır tedavi etmekten anlamış değilim.” demek sureti ile Van ilimize ve burada yaşayan hemşerilerimize hakaret edilmiştir. Ayrıca bölge olarak farklı özelliklere sahip bir kesimi aşağılamak, itibarsızlaştırmak ve halkı kin ve nefrete tahrik etmek amaçlanmıştır. " dedi.

#ÖZÜRDİLESHOWTV HASHTAGİ TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU

Doğa güzelliği, tarihi ve turizmi ile harika bir Şehir olan Van’ı ve aidiyet hisseden tüm değerli insanları bilinçli bir şekilde karalayarak suç teşkil ettiğine dikkat çeken Kıylık, "14.09.2020 tarihinde gün boyunca Twitter adlı sosyal medya hesabında on beş binden fazla Vanlı hemşerimiz tarafından atılan Twitler neticesinde #ÖzürDileShowTv Hashtagi Türkiye gündemine oturmuştur. Toplumun hassas olduğu birlik ve beraberlik duygusunun milyonların izlediği bir televizyon dizisinde bu şekilde ayrıştırıcı ve aşağılayıcı bir üslup ile hiçe sayılması kabul edilemez bir durumdur. Show TV sorumluları ile ARIZA Dizisi senarist ve yapımcılarının cezalandırılmasını temin amacıyla ivedi bir biçimde gerekli soruşturmanın yapılması ve şahıslar hakkında kamu davası açılması adına bugün itibari ile Van Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat ederek suç duyurusunda bulundu." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 10:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
KORGENERAL
KORGENERAL - 2 ay Önce

zaten diziler insanlara kötü ornek olmaktan başka bişey değil. çocukların ailelerin ve eşlerin birbirlerine sergilediği olumsuz davranışların çoğu dizilerden kaynaklanıyor

kerem
kerem - 2 ay Önce

avukat bey,yeşim salkımın yıllar önce bir itirafı geldi aklıma,bir röportajında demiştiki ben talat bullutla vangölü sahilinde ve akdamara karşı sabaha kadar sevişirim,

Van lı
Van lı - 2 ay Önce

BOŞUNA UĞRAŞMAYIN BUNLAR MHP DESTEKLİ IRKÇILAR. KÜRT OLARAK HİÇBİR ŞEKİLDE HAK İDDA EDEMEYİZ

Serdar
Serdar - 2 ay Önce

Doru demiş İstanbula göre Van dağın başı. 1700 kusur rakım var. Hesabını yapmış söylemiş alınmaya gerek yok

VN
VN - 2 ay Önce

SENİN YANINDAKİ NE GÜZELDIR MAŞALLAH .... GÖZLÜKLÜ İVAN DRAGON