banner211

Azeri milletvekili Ermenilerin planını deşifre etti: Hedeflerinde Türkiye de var

Azerbaycan Tovuz milletvekili Ganire Paşayeva, Ermenistan'ın saldırgan tutumuna ilişkin, "Ermenistan, bazı stratejik noktaları ele geçirirse, Azerbaycan'ı Türkiye ile birleştiren tek karayolunu her an vurabilir. İşgalci Ermenistan'ın Tovuz'u hedef seçmesinin amaçlarından biri bu" ifadelerini kullandı.

Azeri milletvekili Ermenilerin planını deşifre etti: Hedeflerinde Türkiye de var

Azerbaycan'ın Tovuz milletvekili Ganire PaşayevaErmenistan'ın saldırıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Paşayeva, Ermenistan Ordusunun Tovuz bölgesindeki saldırıları hakkında, "Azerbaycan ile Türkiye'yi birleştiren tek yol bu bölgeden geçiyor. Büyük enerji projeleri petrol, doğal gaz ve demiryolu projeleri bu bölgeden geçiyor. AGİT ve Minsk üçlüsünü tanımıyoruz. Onlar hep işgalci Ermenistan'ı tutuyor" ifadelerini kullandı.

"HER AN VURABİLİRLER"

Paşayeva, "Ermenistan, bazı stratejik noktaları ele geçirirse, Azerbaycan'ı Türkiye ile birleştiren tek karayolunu, iki ülkenin ortak enerji ve ulaştırma hatlarını her an vurulabilir. İşgalci Ermenistan'ın Tovuz'u hedef seçmesinin amaçlarından biri bu" değerlendirmesinde bulundu.

SON DAKİKA

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 8 ay Önce

Ermenilerin TÜRKLERE hasmane duyguları bitmez.ASALA terör örgütü Türk Diplomatlara yakın zaman kadar da saldırılar yapıyordu.Ermenilerin pratik terör saldırıları evrak külliyatları incelendiğinde tarihi belgelerde ortaya çıkacaktır.Dost ve Kardeş Azerbaycan'a destek vermek gerekir.

banner225

banner201