Bakan açıkladı! İşte yerli otomobil'in fiyatı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin fiyatıyla ilgili olarak "Emsallerinden en az yüzde 5 daha ucuz olmasını hedefliyoruz" dedi.

Bakan açıkladı! İşte yerli otomobil'in fiyatı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "(Yerli otomobil) Orta, üst sınıfa hitap edeceğiz. Ne çok lüks ne çok alt gruba hitap edecek. Daha çok B ve C segmentinde bir araç düşünüyoruz. Emsallerinden daha ucuz olacak. Emsallerinden en az yüzde 5 daha ucuz olmasını hedefliyoruz. Emsallerinden daha kaliteli bir araç yapmayı hedefliyoruz." dedi.

 

"GAYRİ SAFİ MİLLİ HASILAYA 50 MİLYAR EURO KATKI SAĞLAYACAK"

 

Özlü ayrıca, "(Yerli otomobil) Uzun vadede yaklaşık 50 milyar euroluk gayri safi milli hasılaya katkı sağlayacak bir proje. Bu projede doğrudan 4 bin, dolaylı olarak 20 bin istihdam sağlayacağız." şeklinde konuştu.

 

"3,2 MİLYAR EURO YATIRIM YAPACAĞIZ"

 

Özlü açıklamasının devamında şunları söyledi: "(Yerli otomobil) Projenin temel parametreleri ortaya çıktı. 3,2 milyar euroluk bir yatırım yapacağız. 200 bin araç üretim kapasitesine ulaşacak bir tesis olacak. 5 model araç olacak. Araç, başından beri düşündüğümüz elektrikli araç olacak."

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 10:03
YORUM EKLE