Bakan Bozdağ: Van’ı daha iyi noktaya getireceğiz

Çeşitli ziyaretlere katılmak üzere Van’a gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, depremde yapılan diğer yatırımlara ek olarak Van’da çalışmalarının devam edeceğini belirterek; “Elbette Van’ın ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer alandaki bütün ihtiyaçlarını gidermek ve Van’ı daha iyi noktaya getirmek, hükümetimizin görevlerinden bir tanesidir. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Bakan Bozdağ: Van’ı daha iyi noktaya getireceğiz

Bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Van’daki ilk ziyareti Valilik makamına oldu. Van Valisi Aydın Nezih Doğan’ı ziyaret ederek kent hakkında brifing aldı. Bazı incelemelerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere dün akşam saatlerinde Şırnak’tan özel uçakla Van’a gelen Bakan Bozdağ, sabah saatlerinde ilk olarak Van Valisi Aydın Nezih Doğan’ı ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra kent hakkında Vali Doğan’dan brifing alan Bakan Bozdağ, daha sonra gazetecilere ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin tarih, kültür ve medeniyet bakımından en önemli illerinden biri olan Van’a geldiklerini anımsatan Bakan Bozdağ, Van’da bir dizi çalışma ziyaretlerinin olacağını kaydetti.

“VAN’I DAHA İYİ BİR NOKTAYA GETİRECEĞİZ”

Bozdağ, “Bu kapsamda hem Adalet Bakanlığına idari yönden irtibatlı olan bazı kurumlarımızın talep ve sorunlarını yerinde incelemek ve buna dair değerlendirmeler yapmak hem de hükümetimizin sürdürdüğü yatırımları, çalışmaları değerlendirmek ve bu konuda valimiz ve diğer yetkililerimizden bilgi almak maksadıyla buradayız. Ayrıca Erciş ilçemizde de bir dizi çalışmalarda bulunacağız. Van, büyük bir acı yaşadı. Depremde kayıpları oldu. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Vanlılara başsağlığı diliyorum. Hükümet olarak gidenleri geri getirme imkanımız yok ancak geride kalanların yaralarını sarmak, maddi olarak ihtiyaçlarını giderme konusunda çok kararlı adımlar atılmıştır. 15 katrilyon gibi büyük bir yatırımı 2-3 yıl içerisinde Van’da gerçekleştirdik ve Van adeta yeniden inşa edildi. Elbette Van’ın ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer alandaki bütün ihtiyaçlarını gidermek ve Van’ı daha iyi noktaya getirmek, hükümetimizin görevlerinden bir tanesidir. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu. Bozdağ, yaptığı açıklamanın ardından AK Parti Van İl Başkanlığına geçti.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2014, 12:38
YORUM EKLE