Bakan Kasapoğlu: 31 Mart’ta Van’ın sesi Ankara’dan duyulsun

İki günlük ziyaret, program ve açılışlar için kente gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Van programı dolu dolu geçti. Önceki gece Van’a iner Van Büyükşehir Adayı Necdet Takva’nın seçim ofisini ziyaret edip orada bir buluşmaya katılan Bakan Kasapoğlu, ikinci günkü ziyaretinde de gençlerle buluştu, açılışlara katıldı, vatandaşlarla buluştu.

Bakan Kasapoğlu: 31 Mart’ta Van’ın sesi Ankara’dan duyulsun

ŞEHRİVAN HABER: MERAL YILDIZ- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir takım ziyaret ve açılışlar yapmak üzere Van’a geldi. Önceki gece Van’a inen ve Van’a gelir gelmez Cumhuriyet Caddesi’ndeki AK Parti seçim ofisine giden Kasapoğlu burada toplanan kalabalığa seslendi. Yanına Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva’yı da alan Kasapoğlu, halktan Necdet Takva’ya sahip çıkma sözü istedi. Van’a seçim sonrası stat yapılacağı müjdesini de veren Kasapoğlu, ikinci gün de yoğun bir program süreci geçirdi. Bakan Kasapoğlu ikinci gün, Van programı kapsamında İpekyolu Belediyesinin açtığı ‘Engelsiz Kafe’de protokol üyeleri ve çalışanlarla kahvaltı yaptı. Ardından Kazım Karabekir Caddesi ile Büyük Rus Pazarı'ndaki esnafı ziyaret eden Kasapoğlu, İpekyolu Belediyesinin, ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ kapsamında yenilenen Büyük Rus Pazarı Sokağı’nın açılışını gerçekleştirdi. Ardından da gençlerle buluşan Bakan Kasapoğlu, burada Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ve Necdet Takva ile birlikte söylenen Kürtçe-Türkçe şarkılara eşlik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir takım ziyaret ve açılışlar yapmak üzere Van’a geldi. Bakan Kasapoğlu, Van programı kapsamında İpekyolu Belediyesinin açtığı ‘Engelsiz Kafe’de protokol üyeleri ve çalışanlarla kahvaltı yaptı. Ardından Kazım Karabekir Caddesi ile Büyük Rus Pazarı'ndaki esnafı ziyaret eden Kasapoğlu, İpekyolu Belediyesinin, ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ kapsamında yenilenen Büyük Rus Pazarı Sokağı’nın açılışını gerçekleştirdi. Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, Van'dan mutlu ayrılacaklarını, kentte gördükleri değişim ve dönüşümün kendilerinde ayrı bir heyecan yarattığını söyledi.

“HİZMETKAR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA SAHİBİZ”

Açılışı gerçekleştirilen sokağın eski durumunu herkesin bildiğini anlatan Kasapoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu: “Sokağın bu şekilde düzenlenmesi, modernize edilmesi, ekonomiye, turizme kazandırılması çok önemli. Buraları bu şekilde yönetmesi gerekirken, sizlerden aldığı yetkiyi başka şekilde kullananlar ile hizmetkar belediyecilik anlayışı arasındaki farkı bu çarşı ortaya koyuyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız önderliğinde hizmetkar belediyecilik anlayışına, tevazuuyla hizmet etme anlayışına sahibiz. Bunu iki yıldır kayyum başkanlarımızla tecrübe ediyorsunuz. Başkan adaylarımızla dünden bu yana görüşüyoruz. Çok güzel projelerin en kısa sürede Van halkıyla buluşmasını temenni ediyorum. Bunun için 31 Mart'ta sizlerin oylarıyla bu miladı başlatmanız gerekiyor. Van'ın sesini Ankara'dan 31 Mart'ta hep birlikte işiteceğiz.”

“ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRECEĞİZ”

Kasapoğlu, Van'da vatandaşların en önemli talebinin stat olduğunu belirterek, tesisleriyle, kütüphanesiyle Türkiye'de örnek olacak modern bir stadı 31 Mart yerel seçimlerinden sonra kente kazandıracaklarını ifade etti. Butik anlamda açacakları gençlik merkezi, semt sahaları ve havuzlarla tüm kesimleri sporla buluşturacaklarını da anlatan Kasapoğlu, "Van'ı sporun merkezi haline getireceğiz. Burada Türkiye'yi uluslararası alanda temsil eden şampiyonlar yetiştireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

ÖZTÜRK: VAN’IMIZA HAYIRLI OLSUN

Açılışta kısa bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı Cemil Öztürk de belediye olarak 2 yıllık görev süresince birçok önemli çalışmaya imza attıklarını ifade ederek, “Bu kapsamda 10 adet butik sokak çalışması yaptık. Bugün de bu sokakların en önemlisi olan Rus pazarının açılışı için geldik. Bu sokak çalışmalarıyla esnafımızın yüzü güldü. Bu kapsamda yapılan çalışmalarla 600 esnafımızın yüzünü güldüren bu hizmet Van’ımıza hayırlı olsun.” Dedi.

TAKVA: ÇALIŞMALARIMIZ YAPILIYOR VE YAPILACAK

Daha sonra bir konuşma yapan Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva, 3 aylık bir siyaset hayatının olduğunu söyleyerek, “Bugün büyük Rus pazarının açılışı için buraya geldik. Bunlar küçük dokunuşlar olabilir ama kentin canlanması ve pazar esnafının güçlendirildiğini görüyor ve önemsiyoruz. Bunları sürdüreceğiz. İnşallah 31 Mart’ta 13 ilçe başkanımızla birlikte Van’ı ticaret merkezi yapmak ve dünyaya açılacak çalışmaları yapmak için çalışacağız. Özellikle bu pazarları çağdaş bir görünüm haline getirmek için çalışmalarımız yapılıyor ve yapılacak.” Dedi.

“31 MART'TA VAN, DEMOKRASİ DERSİNİN EN GÜZELİNİ VERECEK”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindekiler açılış programının ardından Van Devlet Tiyatrosu'nda, Gençlerle Demokrasi Buluşması etkinliğine katıldı. Bakan Kasapoğlu, Van Devlet Tiyatrosu'nda düzenlenen Gençlerle Demokrasi Buluşması etkinliğinde yaptığı konuşmada, Türkiye'de binlerce gencin ilk kez oy kullanacağını anımsatarak, bunun önemli bir tecrübe olduğunu söyledi. Sandıkta iradeyi tecelli ettirmenin önemli bir şey olduğunu kaydeden Kasapoğlu, “Ülkemizde sandığa gitme oranı çok yüksek. Bu noktada kendisini demokrasinin beşiği sanan ülkelerden çok daha ilerideyiz. Zaten Van bir medeniyet kenti. Her çeşit insanın, farklı düşüncenin birbiriyle dostça binlerce yıldır yaşadığı bir medeniyet. 31 Mart'ta Van, demokrasi dersinin en güzelini verecek. Buna inanıyorum." diye konuştu.

GENÇLERLE SOHBET HAVASINDA KONUŞTULAR

Gençlere güvendiklerini, samimiyetlerine inandıklarını, onlarla gurur duyduklarını belirten Kasapoğlu, gençlerle çok daha aydınlık yarınlara ulaşacaklarına inancının tam olduğunu, tüm yatırım ve çalışmalarını da bu yönde yaptıklarını vurguladı. Konuşmasının ardından katılımcılarla sohbet eden Bakan Kasapoğlu, talep üzerine etkinliğe katılan gençleri Ankara ve Çanakkale gezilerine gönderme sözü verdi. Gençlerle sohbet eşliğinde konuşan bakan Kasapoğlu ve büyükşehir adayı Necdet Takva, gençlerin sorunlarını dinledi. Gençlerin gençlik merkezi ve stadyum talebine karşılık cevap veren bakan Kasapoğlu, Van’a 9’uncu gençlik merkezini Van YYÜ’de açacaklarının müjdesini verdi. Van’a yeni stat yapılıp yapılmayacağı konusun ise 31 Mart yerel seçimlerinden sonra gündeme getirileceğini söyledi. Gençlerin taleplerine karşılık konuşan Takva ise seçimlerden sonra stadı yapacaklarını ve spor mülakatları için il dışına çıkmakta sorun yaşayan gençlere maddi olarak destek olacaklarının sözünü verdi.

BİRLİKTE KÜRTÇE-TÜRKÇE TÜRKÜLER SÖYLEDİLER

AK Parti Van eski milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan'ın da Kürtçe ve Türkçe şarkılar söylediği etkinlikte, Bakan Kasapoğlu ile AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva, gençlerin sorularını yanıtladı. Etkinlikte Gülşen Orhan’ın söylediği şarkılara hem Bakan Kasapoğlu’nun hem de Takva’nın eşlik etmesi salondakilerden de büyük destek aldı.

31 MART’TA HALKIN İSTİSMARA DUR DEMESİNİ BEKLİYORUZ

İpekyolu ilçesinde Arvas ailesine taziye ziyaretinde bulunan Bakan Kasapoğlu, daha sonra Hafıziye Mahallesi'nde AK Parti seçim bürosunun açılışına katıldı. Seçim irtibat bürolarının önemli olduğunu aktaran Kasapoğlu, "Van'ın geleceğini hep birlikte dayanışma içinde farklı boyutlara taşıyacağız. Van'ın gençlikle, eğitimle, istihdamla ilgili yatırımlarını daha yukarılara taşıyacağız. Bu nedenle seçim sürecini iyi yönetmemiz lazım. 31 Mart'ta halkımızın Van'daki istismara 'dur' demesini bekliyoruz. Yeni sürecin, Van'ın kadınlarına, gençlerine hayırlı olmasını diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Kasapoğlu'na temaslarında, Vali Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas ve AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu da eşlik etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER