banner211

Başkan Berge: “Şehrimiz kazansın esnafımız bayram etsin”

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, “Bayram alışverişimizi yerel esnafımızdan yapalım, hem şehrimiz kazansın hem de esnafımız bayram etsin” dedi.

Başkan Berge: “Şehrimiz kazansın esnafımız bayram etsin”

Yaklaşan Kurban Bayramı’nın bereketini beraberinde getirdiğini söyleyen Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, Van halkından bayram alışverişini pandemi sürecinde çok zor durumda kalan yerel esnaflardan yapmasını istedi. Bayramlarda herkesin mutluluk içinde olduğunu vurgulayan VANESOB Başkanı Berge, “Hem kendimizi hem çocuklarımızı hem de esnafımızı sevindirelim. Salgından kaynaklı uzun süredir zorda olan yerel esnafımızın da yüzü gülsün. Böylece hem şehrimiz kazansın hem de yerel esnafımız da gerçekten bayram etsin” dedi.

“Van ekonomisine can katan yerel esnafımızdır”
Van esnaf ve sanatkarlarının korona virüs sürecinde milletin sağlığı için her türlü fedakarlığı yaptığını belirten Başkan Berge, “İstihdamı ve her yönüyle Van’ın ekonomisine can katan esnafımızın, korona virüsten kaynaklı sıkıntıları devam etmektedir. Esnafımız çok zor durumda kalmıştır. Her zaman Van halkının yanında olan esnafımıza sahip çıkalım. Bu vesileyle Kurban Bayramı’nın Van’ımıza, ülkemize ve tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Tüm Van halkının bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hazan Hazan
Hazan Hazan - 8 ay Önce

İşçisinin sigortasına, maaşına, yemeğine, iznine göz diken yerli esnaftan alışveriş yapmamak lazım.

Kangal
Kangal - 8 ay Önce

İşçisini sigortasız halde 12 saatten fazla çalıştıran asgari ücretin altında maaş ve günde bir dürüm veren esnaf herşeyi hakkediyor, çünkü van da devlet yok yasa yok kayıt yok iş yok ve bunu esnaf fırsat bilip işçiyi eziyor hep

banner201