Başkan Say vekalet yoluyla kurban bağışladı

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, bu yıl ki kurbanını Edremit İlçe Müftüsü Murat Karayiğit aracılığıyla Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı. 

Başkan Say vekalet yoluyla kurban bağışladı


Türkiye'deki insani yardım kuruluşları ve bazı vakıflar önümüzdeki Kurban Bayramı'nda da dünyanın birçok noktasındaki mazlum coğrafyalara ulaşabilmek için hazırlıklarını sürdürüyor. Yapılan kurban bağışlarının vekaletlerini alma işlemleri sürerken, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say da kurbanını Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı. Başkanlık makamında makbuz karşılığı gerçekleştirilen kurban bağışında Başkan İsmail Say, kurbanını Edremit İlçe Müftüsü Murat Karayiğit aracılığıyla Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı. 


Bağış sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Say, Diyanet İşleri Başkanlığı denetimindeki Türkiye Diyanet Vakfının çalışmasını önemli ve anlamlı bulduğunu ifade etti. Kurbanların dünyada ihtiyacı olan yerlere ve yerli yerince ulaştırıldığını dile getiren Başkan Say, “Güven duyduğumuz bu çalışmalardan dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hizmetleri yerinde ve zamanında gerçekleştiren kuruluşlarımıza sahip çıkmak asli görevimiz. Sadece Diyanet Vakfımıza değil Kızılay’ımıza ve diğer kuruluşlarımıza da aynı şekilde sahip çıkıyoruz” diye konuştu. 


İlçe Müftüsü Karayiğit ise, vekalet yoluyla kurban bağışına desteklerinden dolayı Başkan Say’a teşekkür etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Edremit'e sahip çıkılsın ( Edremitli)
Edremit'e sahip çıkılsın ( Edremitli) - 4 ay Önce

Sayın Edremit Belediyesi bu yılın ilk kurbanı bana göre Atıf beyin oluşturduğu Edremit Sahil Bandı oldu. Çoğu kurudu, sarardı, toz toprak oldu. Bu ihmalle devamı zaten başlamayacak. Allah bu kurbanı kabul etmez, Edremit ve Van halkı da kabul etmiyor.

Çağdaş belediyecilik istiyoruz.
Çağdaş belediyecilik istiyoruz. - 4 ay Önce

Her mahalleye bir park yapılsın, tüm mahalle yolları genişletilip sıcak asfalt yapılsın. Sahil projesi göl kıyısı boyunca devam etsin. Mahalleler çöp ve pislik içinde, mahallelerde geniş bir temizlik yapılsın. İlçenin her yerinde titiz ve ciddi rutin temizlikler yapılsın. Şamran Kanalı, diğer kanallar ve mahalle içi arklar ve oluklar temizlensin. İlçe pırıl pırıl olsun. 2019'da ilçe çok ihmal oldu. Bir çiçekle bahar olmadığı gibi, birkaç hizmetle belediyecilik yapılmış olunmuyor.

M.T
M.T - 4 ay Önce

Öncelikle kurban bağışınızı Allah kabul etsin inşAllah...defalarca dilekçe veya cimer üzerinden talep ettiğimiz halde kurtoglu petrol arkasında toz duman içinde olan ufacık bir caddeye me asfalt nede parke taşı yapılmadı üzüntü ile esefle bekliyoruz..herseyden önce insana hizmet bir belediye için gönülden gelmesi lazım.bir siyasi şahsiyet gittiği caddeyi asfalt yapıyorlar ama insanlara hizmet etsinler diye seçen kişilere hizmet yok bu nasıl bir anlayış. Neyse bu aralar sayın cumhurbaşkanını sürekli cimer üzerinden bizim eve çay içmeye davet ediyorum belki teşrif eder gelir onun sayesinde o mahalleye el atılır..

SIRADAKİ HABER