banner166

Başkent’ten Van’a anlamlı hediye

Kısa süre önce Vanlı bir grup iş adamının bir araya gelerek oluşturduğu Başkent Vanlılar Platformu, kısa sürede sosyal medyadan ve çeşitli platformlardan adını duyururken, geçtiğimiz günlerde de Van’a küçük ama anlamlı bir jest yaptı.

Başkent’ten Van’a anlamlı hediye

Ankara’da yaşayan Vanlı iş insanları tarafından kurulan ve Ankara’da yaşayan Vanlılarla etkileşim içinde olmayı hedefleyen Başkent Vanlılar Platformu, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi içerisinde hizmet veren Van Teknokent girişimcilerine 3D Yazıcı hediye etti. 

UMARIZ YENİ GİRİŞİMCİLERİN HAYALLERİNE ULAŞMASINA KATKI SUNARIZ

Başkent Vanlılar Platformu adına konuşan dönem başkanı Murat Türkoğlu: “Hem Van’da yeni girişimci gençlere destek olmak hem de teknokent’in bölgedeki önemine  dikkat çekmek için platform üyelerimizle bu teknoloji merkezine katkı sunmak istedik. Teknokent yönetimiyle görüşmelerimiz sonucunda yeni kurulacak girişimcilik laboratuvarında 3D yazıcı ihtiyacını öğrendik ve genç girişimcilerimize bu yazıcıyı hediye ettik. Umarız ki yeni girişimcilerin hayallerine ulaşmasına az da olsa katkı sunarız.” dedi. 

Başkent Vanlılar Platformu’nda Umut Akay, Akın Dinçer, Serhan Yıldız, Seçkin Arar, Selami Tozoğlu, Yasin Ertürk, Sanlı Türkoğlu, Selami Tozoğlu, Abdulnasır Çetin ve Tolga Yüksel gibi iş dünyasının yakından tanıdığı isimler yer almakta.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE