Baykal’dan depremzedelere yardım

Tiyatro ve Dizi Sanatçısı Melek Baykal, Van’ın Erciş ilçesinde bulunan depremzedeler için battaniye ve giysi yardımında bulundu.

Baykal’dan depremzedelere yardım

Özel bir televizyon kanalında yaptığı ve kendi ismini taşıyan programında, Van ve Erciş’teki depremzede ailelerden bazılarının hala konteynerlerde yaşadığını belirterek mağdur ailelere yardımda bulunmak için izleyicilerden yardım talep eden Melek Baykal, topladığı giysi ve eşyaları Erciş’teki depremzede ailelere kendi elleriyle teslim etti. Erciş ilçesi Alkanat Mahallesi konteyner kentte yaşamlarını sürdüren 22 aileyi tek tek ziyaret eden ve yardım kolilerini ailelere teslim eden Melek Baykal, bazı depremzede ailelerin halen zor şartlar atında hayatlarını sürdürdüklerine şahit olduğunu söyledi. Devlet yetkililerinden bu aileleri ev sahibi yapmaları için çalışma başlatılmasını talep eden Baykal, “Aşağı yukarı 20-25 gün önce ‘Melek’ programı olarak buradaki mağdurlarımızın zor şartlarda ve soğuk kış günlerinde yaşadığından haberdar olduğumuz ve bunu bildiğimiz için böyle bir kampanya başlattık. Her gün yayınımızda dedik ki; “Van’daki mağdur vatandaşlarımız için lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. Bize göndereceğiniz yardımlarınızı kendi ellerimizle onlara ulaştıracağız.” Ben buradan sizin aracığınızla hayırsever izleyicilerimize vatandaşlarımıza binlerce teşekkür ediyorum. Bu yardımları da kendi ellerimle mağdur ailelere ulaştırmayı aracılığınızla göstermek istiyorum. Bu bir reklam aracı değildir. Aslında şu an şu röportajı verme sebebim bile bize bu kadar inanan ve yardım gönderen insanlarımıza gözleriyle yardımların yerlerine ulaştığını göstermektir” dedi.

Tiyatro ve Dizi Sanatçısı Melek Baykal daha sonra aileleri ziyaret edip onların sıkıntılarını dinledi. Çocuklara kendi elleriyle oyuncak dağıtan Baykal, ilçe merkezindeki diğer mağdurlara da ulaşmak için ekibiyle birlikte konteyner kentten ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER