banner102

Belediye işin uzmanına sordu... Van'ın trafik çilesi nasıl biter?

İTÜ’den gelen Profesör Dr. Hüseyin Murat Çelik, Van Büyükşehir Belediyesi’ne kent ulaşım planı sunumu yapı. Sunumu, meclis üyeleri, daire başkanları ve ilgili oda yönetimiyle birlikte izleyen Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, kent trafiğini rahatlatmak için gereken çalışmaların yapılacağını söyledi.

Belediye işin uzmanına sordu... Van'ın trafik çilesi nasıl biter?

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin geleceğini biçimlendirmek, ulaştırma planını bütünleştirmek, yaşanılabilir bir kent ve sürdürebilir bir ulaşım sistemine geçmek için çalışımlarına devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden (İTÜ) gelen Profesör Dr. Hüseyin Murat Çelik, ulaşım ana planı sunumu yaptı. Büyükşehir Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan sunumu Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, Genel Sekreter Engin Akın, meclis üyeleri, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası yönetimi ve belediyenin bütün daire başkanları dinledi.

Sunum öncesi konuşan Eşbaşkan Avcı, kentin ulaşım sorununa dikkat çekerek, ulaşımı rahatlatmak için çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Eşbaşkan Avcı, “Bizim trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda çalışmalarımız devam ediyor. Kent trafiğini rahatlatmak için de ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Özellikle Semaverli Kavşak ve diğer bir kaç kavşak var. Bunlarla ilgili bir çalışma başlatacağız. Bugün İstanbul Teknik Üniversitesi’nden gelen profesör ve hocalar bize ulaşım ile ilgili kent trafiğini nasıl rahatlatabiliriz diye sunum yapacak. Burada daire başkanlarımız ve meclis üyeleri var. Gerekli çalışmaları başlatıp, kent trafiğini rahatlatacağız” dedi.

Ardından ulaşım ana planı sunumu yapıldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kısa ve orta vadeli birkaç çözüm.
Kısa ve orta vadeli birkaç çözüm. - 6 ay Önce

1) Sayın başkan Suvaroğlu Caddesi ile karşı yolun bağlantısı için mini havuzun olduğu üçgeni kaldırın.
2) Parkomat saçmalığına son verin. Bütün ana arterlere park yasağı getirin. Yolcu indirme bindirme dışında park eden araçlar çekilsin.
3) Kameralı ve görevlisi olan güvenli ve ucuz açık ve kapalı otopark alanları oluşturun.
4) Ara sokaklardaki kaldırım ve yol işgallerine son verilsin. Zabıta iş yapmıyor.
5)İşportacı, semaverci işgallerine son verilsin.
6) Alternatif ana cadde ve ara yollar açılsın.
7) İnşaatları aylarca, yıllarda süren binaların yol ve kaldırımları kapatmasına engel olunsun. Yüksek bariyeryapmak suretiyle kaldırımların kullanımı inşaat boyunca açık kalsın.
8) Bozukyol ve kaldırımlar bakım ve onarımdan geçirilsin.
9) Yollardaki elektrik panoları, elektrik direkleri ve reklam panolarına çözüm bulunsun. Kaldırımlar sadece yayaların olsun.
10)Büyük ve modern bir Otobüs, minibüs, midibüs Terminali yapılsın. Şehirlerarası, ilçe ve köy toplu taşıma araçları şehir içine alınmasın. Yapılacak terminalden hareket etsin.
11) Mahallelerde yollara giren yapılar, bahçe duvarları ve çalılıklar kaldırılsın.
12) Mahalle yolları düğün alanı olarak kullanılmasın. Herkese ait olan bu yollar araç ve yaya geçişlerine açık olsun.

NOT ALAN VAR MI
NOT ALAN VAR MI - 6 ay Önce

Bu çözümler çok pratik. Acaba belediye yetkilileri not alıyor mu? Elinize, yüreğinize sağlık

Meçhul
Meçhul - 6 ay Önce

Laf çok icraat yok

SIRADAKİ HABER