BES 2015 BÜTÇESİNİ ELEŞTİRDİ

Büro Emekçileri Sendikası Van Şubesi üyeleri, düzenledikleri basın açıklamasıyla mecliste görüşülmekte olan 2015 bütçesini eleştirdi...

BES 2015 BÜTÇESİNİ ELEŞTİRDİ

Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu Van Müdürlüğü önünde toplanan BES üyeleri adına Haşem Baygümüş tarafından bir açıklama yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçesinin 2015 yılı için 32,7 milyar TL’den 30,6 milyar TL’ye düşürülmesinin yeni iş kazalarına davetiye çıkartılacağını iddia aden Baygümüş, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2015 yılı bütçe maratonu bugün Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesinin görüşülmesi ile devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçesi 2015 yılı için 32,7 milyar TL’den, 30,6 milyar TL’ye düşürülmektedir. Soma’da, Ermenek’te yaşanan işçi katliamlarından birinci derecede sorumlu olan bakanlığın hem de Ermenek’te madenciler hala yerin altında iken bütçesinin azaltılması, öncelikle yeni iş cinayetlerine davetiye çıkartmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçesi azaltılırken, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bütçesinde bu yıl da hatırı sayılır bir artışın gerçekleştirilmesi, iş kazalarının yaşandığı mahallelere ambulanstan önce çevik kuvvetin gelmesinin nedenini de açıklamaktadır. Büro Emekçileri Sendikası olarak 2015 bütçe tasarısının tekrar gözden geçirilerek, emekçilerin taleplerinin bütçede yer almasını istiyoruz” dedi. Kalabalık, yapılan basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 12:05
YORUM EKLE