banner166

Beşyol trafiğini rahatlatacak projede sona gelindi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, beşyol trafiğini rahatlatacak olan alternatif yolda incelemelerde bulundu.

Beşyol trafiğini rahatlatacak projede sona gelindi

Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi tarafından yapımına başlanan Urartu Oteli’nin karşısındaki Hastane Caddesi ile Akköprü yolunu birbirine bağlayan Sağlık Sokağı’ndaki alternatif yol çalışması devam ediyor. Çalışmaları izlemek için yolun yapıldığı alana giden Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, burada incelemelerde bulundu. Başkan Danışmanı Doç. Dr. Mucip Tapan’dan da proje hakkında bilgi alan Vali Bilmez, çalışmaların bir an önce tamamlanması talimatını verdi. Projenin bitirilmesiyle Beşyol trafiğinin daha akıcı hale geleceğini belirten Vali Bilmez, “Urartu Oteli karşısındaki eski Sağlık Sokağındaki çalışmalarımız devam ediyor. Sürücülerimiz Beşyol trafiğine takılmadan bu yolu kullanabilecekler. Bu sayede Beşyol Kavşağındaki trafik yoğunluğunu da ciddi oranda azaltmış olacağız. Yine ana caddelerimizdeki yenileme, bakım, onarım, ışıklandırma çalışmalarımızda devam ediyor. Van'a yepyeni çok modern prestij caddeler kazandıracağız” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET SELİM SEVEN
MEHMET SELİM SEVEN - 2 ay Önce

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK CADDELERİ OLUŞTURURKEN GENİŞ CADDELERE ÖNEM VERİLMESİNİN ALTINI ÇİZMİŞTİR.CADDELER BİGOT OLMAMALIDIR. YERALTI ÇARŞISININ ANLAMSIZLIĞI SENELER GEÇTİKTEN SONRA ANLAŞILDI.

Van'ın çözüm bekleyen sorunları
Van'ın çözüm bekleyen sorunları - 2 ay Önce

Geniş yollar, temiz yollar, pırıl pırıl asfalt yollar, ferah kaldırımlar, rahat akan bir araç trafiği, düzenli bir trafik akışı, yayaların huzurla dolaşabildiği kaldırımlar, otopark sorunu olmayan bir kent, çok katlı otoparklar, geniş otopark meydanları, ihtiyaca fazlasıyla cevap veren harika bir otogar, çok sayıda köprülü kavşak, yeterli sayıda üst geçitler, geniş bulvarlar, onlarca yeni yol ve güzergahlar, mükemmel düzeyde semt ve mahalle yolları...İŞTE VAN'IN EN TEMEL EKSİĞİ BUNLAR.

VN
VN - 2 ay Önce

bence yanlışsın m selim kardeş yeraltı çarşısı bu memlekete kazandırılmış en güzel projelerden biridir yapandanda yaptırandanda ALLAH razı olsun

Bu hizmetler yapılmalı
Bu hizmetler yapılmalı - 2 ay Önce

Yeraltı Çarşısı iyi bir projedir. Mümkünse Kent Meydanı yapılsın onun altına da yeni bir Yeraltı Çarşısı daha yapılsın. ● Büyük bir Otogar ● Çok Katlı Otoparklar ● Açık otopark sahaları ● Edremit-Kampüs arası Sahil Bandı ve Yeşil Kuşak. ● Yeni yollar, yeni güzergahlar, yol genişletmeler. ● Mahallelerde yoğun asfalt yenilemeler ● Dört tane Köprülü Kavşak. ● Millet Bahçeleri.● Mahallelerde ve Tokilerde onlarca yeni park yapımı. ● Çarşılarda bakım ve yenilemeler. ● Yeni şehirici mor otobüs alımı ● Sehrin , mahallelerin, Tokilerin, dere ve kanalların, kıyı ve sahillerin, çarşı ve pazarların temizliği.