Bidav ve Keser gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi

BDP İpekyolu Belediye Eş Başkan adayları Aygül Bidav ile Veysel Keser kentte bulunan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Bidav ve Keser gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi

BDP İpekyolu Belediye Başkan adayları Aygül Bidav ile Veysel Keser kentte bulunan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kentte bulunan bir lokantada gazetecilerle bir araya gelen BDP İpekyolu Belediye Eş Başkan adayları Aygül Bidav ile Veysel Keser, amaçlarının kentte çalışan ulusal ve yerel basın mensuplularıyla bir araya gelmek, tanışmak ve fikir alıverişinde bulunmak olduğunu söyledi. Kahvaltı programına BDP İpekyolu İlçe Başkanı Alattin Dağhan’da eşlik etti. Düzenlenen kahvaltı programında konuşan Bidav, kentte bulunan basın mensuplarını önemsediklerini ve seçimde kendilerine göstermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti. Seçim çalışmalarına da değinen Bidav, “Temel şiarımız olan “Öz yönetimle, özgür kimliğe” ile seçim çalışmalarımız devam ediyor. Halkımızın bizlere karşı büyük bir teveccühü var. Halkımızla el ele, omuz omuza bu seçimlerden zaferle çıkacağız. Van’da tek hedefimiz var o da 14’te 14 yapmak. Bütün çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz” dedi.

Ardından konuşan Keser, Joseph Goebbels’in “Bana vicdansız bir medya temin et, sana bilinçsiz bir halk yaratayım” sözü ile basının önemine değindi. Basının kamuoyunun gözü ve kulağı olduğunu dile getiren Keser, gerçeklerin ve hakikatlerin ancak özgür bir basın ile ortaya çıkmasının mümkün olabileceğini söyledi. Seçim çalışmalarına da değinen Keser, “Biz dil, din, ırk ayırımı yapmadan, ayrımcılığa karşı mücadele eden bir partiyiz. Kentte bulunan herkesi, her kesimi önemsiyoruz. Halkımızla bir olursak, beraber olursak zafere ulaşacağız. Yine halkımızın istekleri doğrultusunda önemli projelerimiz var. Halkımızla birlikte, halkımızın önceliği olan bütün çalışmaları hayata geçireceğiz. Hedefimiz, katılımcı ve şeffaf bir belediyeciliği hayata geçirmektir” dedi. Toplantı, soru-cevap bölümü ile sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 12:20
YORUM EKLE