Bilgi alışverişi hızlanacak

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Van Bölge Müdürlüğü ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Bilgi alışverişi hızlanacak

TUİK Van Bölge Müdürü Özer Coşğun, bu protokol ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Van İl Müdürlüğü ile TUİK’in bilgi alışverişinde daha hızlı ulaşmak amacıyla yaptıklarını belirtti. Coşğun, “Bu protokol ile aradaki bürokrasiden ve yazışmalardan doğan zaman kaybını önlemek, her iki kurum arasında hızlı bir şekilde istatistik bilgi alışverişi yapılması kolay olacak. Aynı zamanda iki kurum birlikte çeşitli analizleri yapma fırsatını da bulacaklar. Protokol çerçevesinde, kurumlar kendi mevzuatları çerçevesinde ihtiyaç duyulan konularda istatistik bilgi paylaşımında bulunacaklardır. Kurumsal tanıtım, verilen hizmetler ve faaliyet alanları gibi konularda kurumlar birbirlerinin personeline yönelik eğitimler üzenleyeceklerdir. İhtiyaç duyulan konularda, kurumlarda mevcut olan veriler üzerinden birlikte çeşitli analiz, değerlendirme ve raporlama çalışmaları yapacaklardır. Bölgesel veri ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak ihtiyaç duyulan alanlarda saha çalışması, bölgesel proje hazırlanması gibi müşterek çalışma olanaklarını ilgili mevzuatlar çerçevesinde değerlendireceklerdir” dedi.

İşbirliği protokolü TUİK Van Bölge Müdürü Özer Coşğun ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nevzat Gün tarafından imzalandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER