Bin konuta 24 bin başvuru!

Van’da depremzede kiracılar için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından tahsis edilen konutlara yapılan başvuru sayısı 24 bini buldu.

Bin konuta 24 bin başvuru!

23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde Van'da yaşanan depremlerde hak sahibi olmayan kiracı vatandaşlara TOKİ tarafından Van ve Erciş'te tahsis edilen bin konut için yapılan başvurular belirlenen tarihte sona ererken, 24 bin kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi. 3 Mayıs 2013 tarihinde başvuruları biten kiracıların belgelerinin incelemesinin ise aralıksız sürdüğü belirtildi.
Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Cafer Giyik, incelemelerin başladığını ve bunun yaklaşık 15-20 gün süreceğini belirtti. Sürenin uzatılması gibi bir durumun söz konusu olmayacağını ifade eden Giyik, “Detaylı incelemelerin tamamlanması ile birlikte bu sayının aşağılara düşeceğini tahmin ediyoruz. Gerçek kiracıların bundan faydalanması için kurum olarak çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde noter huzurunda gerçekleşecek olan kura çekimi ile kiracılarımıza da evleri teslim edilmiş olacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 15:00
YORUM EKLE