banner175

BİR KAP DA SİZDEN!

Büyükşehir Belediyesinden beslenme odakları kampanyası…

BİR KAP DA SİZDEN!

Van Büyükşehir Belediyesi'nin kentin 55 ayrı noktasında hayvanlar için oluşturduğu beslenme odaklarına her gün düzenli bir şekilde yiyecek, mama ve su bırakılıyor. Kış aylarının çetin geçtiği kentte aç kalan ve yaşam alanları daralan hayvanlar için yiyecek ve içecek bırakan Büyükşehir Belediyesi, yurttaşlardan da yiyecek artıklarını çöpler yerine odaklara bırakmalarını isteyerek, yaşam zorlukları çeken hayvanlar için beslenme odaklarına yiyecek ve su bırakmalarını istedi.

 

Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Daire Başkanlığı yaşam alanları daralan ve kış aylarında yaşam zorlukları çeken hayvanlar için ‘Beslenme Odakları Projesi’ uygulamasını başlatarak hayvanları koruma altına aldı.  Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte ilk kez uygulamaya alınan bu proje ile sahipsiz hayvanların yiyecek ve su ihtiyacını karşılamak için, farklı mahalle ve mekânlara 55 adet beslenme odağı kurdu.  Kurulan bu beslenme odakları ile sokak hayvanlarının düzenli beslenmesini amaçlayan Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda yaralı olan hayvanlarında tedavisini yaparak gerek duyduğu durumlarda yaralı olan hayvanları belediye hayvan barınağında tutarak tedavisini yapıyor.

 

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan ‘Sokak Hayvanları Besleme Aracı’  ile günlük olarak düzenli bir şekilde beslenme odaklarına yemek taşıyarak beslenme odaklarına hayvanlar için yiyecek ve içecek bırakılıyor. Van Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda çeşitli kurumlardan ve alış veriş merkezlerinden aldığı yiyecekleri bünyesindeki beslenme odaklarına taşıyor. Sokak hayvanları için bu çalışmalarını sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi ayrıca sosyal sorumluluk bilinciyle başlattığı bu kampanya kapsamında yurttaşlardan da beslenme odaklarına yiyecek ve içecek bırakmalarını isteyerek destek vermelerini istedi. Büyükşehir Belediyesinin ‘Odaklar bizden bir kap yemek sizden’ kampanyasına destek vermek isteyen yurttaşlar için irtibat telefonu şöyle; 0432 214 42 69 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 09:50
YORUM EKLE