Bölgenin ilk millet kıraathanesi Edremit’te açildi

Son birkaç yılda yapılan yatırımlar, hayata geçirilen projeler ile Van’ın göz bebeği olan Edremit güzelleşmeye ve yatırımlarla değer kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönem başlatılan çalışmalarla çıkışa geçen, yeni belediye başkanı İsmail Say’ın başkanlığında yatırımın 7’inci bölgesi ilan edilerek yükselişini sürdüren Edremit’e bu kez de Millet Kıraathanesi yapıldı.

Bölgenin ilk millet kıraathanesi Edremit’te açildi

Son birkaç yılda yapılan yatırımlar, hayata geçirilen projeler ile Van’ın göz bebeği olan Edremit güzelleşmeye ve yatırımlarla değer kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönem başlatılan çalışmalarla çıkışa geçen, yeni belediye başkanı İsmail Say’ın başkanlığında yatırımın 7’inci bölgesi ilan edilerek yükselişini sürdüren Edremit’e bu kez de Millet Kıraathanesi yapıldı. Göreve başlamasının üzerinden kısa zaman geçmesine rağmen ilçede turizm yatırımlarının önünü açan, yeni birçok 5 yıldızlı ve marka otel ve benzeri yatırımların önünü açan, Van’ın ilk yüzen otellerinin hazırlığını yapan Başkan Say, bu kez de bölgenin tek Millet Kıraathanesi’nin açılışının yapımını tamamladı. Van’ın Edremit Belediyesi tarafından 275 metrekare alan üzerine kurulan Millet Kıraathanesi, yaşam alanları, kafeleri, gençler için okuma alanları ile fark yaratırken sadece Edremit’in değil Van’ın da kent olarak sahiplenip kullanacağı bir yatırımın kurdelesi kesilmiş oldu.

Van’ın Edremit ilçesinde yapımı tamamlanan millet kıraathanesinin açılışı gerçekleştirildi. Van’ın Edremit Belediyesi tarafından açılışı yapılan Millet Kıraathanesine Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Belediye Başkanı İsmail Say, ilçe Başkanı Sezer Bayramoğlu, ilçe Milli Eğitim Müdürü STK yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. 

BÖLGEDE İLK!

Gönül belediyeciliği anlayışıyla çalışmalarına devam eden Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, önemli bir projeyi daha ilçe halkının hizmetine sundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projeleri arasında da bulunan Millet Kıraathanesi’nin açılışı Edremit İlçesi, Prestij Caddesi üzerinde bulunan kent meydanı karşısında gerçekleşti. Van’ın Edremit Belediyesi tarafından 275 metrekare alan üzerine kurulan Millet Kıraathanesi, düzenlenen törenle hizmete açılırken, aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesi’nde ilk olma özelliğini taşıyor.

MİLLET KIRAATHANESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Edremit’in Prestij Caddesi üzerinde yapılan millet kıraathanesi, törenle hizmete açıldı. Açılışa, Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Belediye Başkanı İsmail Say, ilçe Başkanı Sezer Bayramoğlu, ilçe Milli Eğitim Müdürü STK yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.
Pandemi tedbirleri kapsamında yapılan Millet Kıraathanesi’ni açılışında konuşan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, “Edremit halkına ve Van halkına hizmet vermekten mutluluk duyarız.” Dedi. Ardından söz alan Van Ak Parti Milletvekili Abdulahat, “Edremit Belediyesi’nin yaptığı bu güzel millet kıraathanesi tüm halkımıza hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı. 

“TÜM HALKIMIZA HİZMET VERECEĞİZ”

Millet Kıraathanesi açılışından konuşan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, “Sayın vekilim, sayın ilçe başkanımız ve kıymetli misafirler hepiniz hoş gediniz. Edremit bünyesinde bulunan ve bölgenin ilk millet kıraathanesini açtık. Burada hem Edremit halkına hem de tüm Van halkına hizmet vereceğiz. Buradaki etüt salonunda çocuklarımız derslerini çalışabilecekler. Ayrıca burada vakit geçirmek isteyen tüm halkımız kitaplarını okuyarak çay ve çorbadan ücretsiz bir şekilde faydalanabilecek. Bu noktada da merkezimizin yapımında emeği geçen tüm personellerimizi kutluyorum. Millet Kıraathanemizin ilimize, ilçemize ve tüm Van halkına hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi. 

“18 SENEDİR AK PARTİ GÖNÜL BELEDİYECELİĞİ YAPIYOR”

AK Partinin çok güzel projelere imza attığını belirten Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, “Bugünkü Edremit ilçemizin bu güzel ve nezih ortamında Edremit Belediyesinin bünyesinde bulunan bu güzel millet kıraathanesi gençlerimize, çocuklarımıza ve tüm Van halkına hayırlı olmasını diliyorum. Gönül belediyeciliğini yapan AK Parti, 18 senedir çok güzel işlere imza attı. Gerek ulaşım, sağlık, eğitim yani birçok alanda dünyaya örnek olan projeler yapıp halkımıza sundular. 18 yıldır halkına dokunmayan, haneye dokunmayan ve hiçbir kesimi dışarda bırakmayan bir partiye sahibiz. Edremit kıraathanesinin yapılışında herkesi candan kutluyorum. Nice hizmetlere diyorum, her zamanda yanlarında olduğumuzu da ifade etmek istiyorum. Cenabı hak utandırmasın herkese hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde konuştu.

7’DEN 70’E HERKESİN UĞRAK NOKTASI OLACAK

İki kattan oluşan kıraathanede etüt salonları, kapalı ve açık okuma alanları, kadın destek merkezi ve kafe gibi alanlardan oluşurken, 7’den 70’e her kesimden vatandaşın uğrak noktası haline gelmesi hedefleniyor. Kıraathanede ayrıca 4 bin eser bulunurken, gençler için de hem ders çalışma hem de sınavlara hazırlanma noktasında önemli bir ortam bulunuyor. Kıraathanede içecekler ise ücretsiz veriliyor.


 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şakamı
Şakamı - 1 ay Önce

çevre yolunu. otogar yeni imar alanları tramvay sahil yolları teleferik gibi hizmetler yapın ozaman helal derim

Hanifi Tanrıverdi
Hanifi Tanrıverdi - 1 ay Önce

Tebrikler elinize emeğinize saglik çok güzel bir calışma ama bunlardan daha onemlisi yıllardır kanayan yara haline gelen ÇEVRE YOLU Olsun artık N olursunuz sesimiz duyun arsalarimiz çevre yolu ve 18.madde yüzünde elimizde patladi 8 yildir ne ev yapabiliyoruz ne satabiliyoruz.8 yildir imar durumunda yazboz tahtasina döndü artik sabrimiz kalmadi sayin yetkililer lütfen bu meseleye bir el atin Allah rizasi için arsalarimizin 18 madde de son Bakanlik onayli hali gelmis şimdidende KADASTRODA ardinda tapuya gidecek KADASTRO Ya gidiyoruz burdanda 6 ay calisma surcegini soyliyorlar ne anladik bu iste 6 ay dahamı bekliyecegiz siz yetkililerde ricamiz bu kangren haline gelen sorunu bir an önca çözümünü istiyoruz sürecin hizlandirmasini istiyoruz bir an evvel evimizi yapmak istoyoruz arsamizda N Olursunuz SESİMİZİ Duyunuz Sayin Belwdiye Baskanımız sayin vekillerimiz

ali
ali - 1 ay Önce

Biz buna şahit olduk on yıldır her atanan ve görevlendirilen siyasetçiler ve bürokratlar ilk açıklamaları çevre yolu hal oldu cenabı Allaha şükürler olsun o gün bu gün bir karış ilerleme olmadı ne yazık ki bu süreç devam eder eğer yeni nesiller büyüyüp bu konuya el atsalar bir şey diyemem.....

Vizyon, gayret, ilgi ve fedakarlıkla her şey mümkün.
Vizyon, gayret, ilgi ve fedakarlıkla her şey mümkün. - 1 ay Önce

Çiçekli- Havaalanı arasındaki bütün kıyı ve sahil boyunca sahil bandı ve yeşil kuşak, edremit millet bahçesi, şamran kanalını temizleme ve ıslah etme projesi, her mahalleye her toki sitesine birer tane yeni park yapılması, bütün dere, kanal ve arkların temizlenmesi, mahallelerin her birine birer tane Kapalı Semt Pazar Yeri yapılması, yeni yol ve güzergahlar açılması, edremitin bütün mahallelerinde bozuk yol kalmayacak şekilde bütün cadde ve sokakların asfaltlanması, bütün mahallelerde ahır ve ağılların yıkılması, Van Gölü sahillerinin otel, tesis, bahçe, yapı, resmi ve özel yapıların işgalllerinden kurtarılması, bütün mahallelerde ve bütün cadde ve sokaklarda günlük ve haftalık çöp toplama, temizlik, süpürme hizmetlerinin yaygın olarak yapılması, edremitteki birçok noktada yeşillendirme yapılması.... Bunlar vb. daha birçok irili ufaklı hizmetle edremit markalaşacak, profesyonel belediyecilikle tanışacak, güzel ve modern bir ilçeye dönüşecek. Çalışma mevsimleri daha yoğun, daha hızlı ve çok daha dolu geçirilirse, yukardaki hizmetler edremittte yapılır ve sonraki yıllara ertelenmezse iyi olacak. Edremit belediyemiz ve Ismail başkandan bunları Edremit ve Van halkı olarak talep ediyoruz.

Mert dalgin
Mert dalgin - 1 ay Önce

Bu.nedir.ya herseyi hal.ettiniz.kiraathanemi kaldi..ya bende.ismail say 'ı zeki akilli.saniyordum senden bir cacik.cikmak.ismail.say..

Tbt
Tbt - 1 ay Önce

Van da hiç kıraathane kahvehane yok :) Van ın çok büyük bir ihtiyacını karşılayacak devasa bir yatırım. Çevreyolu otogar stadyum hastane hiç biri bu kadar önemli olamaz