banner166

Bolu'da işçiler yakılmak istendi!

Bolu Mudurnu'da okul inşaatında çalışan işçilerin Türk bayrağına hakaret ettikleri iddiasıyla başlayan gerginlik operasyonla son buldu.

Bolu'da işçiler yakılmak istendi!

Taşkesti'de bir marketin önünde okul inşaatında çalışan işçiler ile vatandaşlar arasında Türk bayrağı tartışması yaşandı.

 

İNŞAATIN ÖNÜNDE BİN KİŞİ TOPLANDI

Bir şantiyede görevli inşaat işçilerinin Türk bayrağına hakaret ettiği iddiası sonrası Taşkestili kalabalık bir grup, olaya tepki göstermek için inşaata giderek işçilerin dışarıya çıkmasını istedi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri işçileri inşaatın çatı katına çıkarttı. İnşaatın önünde kısa sürede bin kişi toplanırken, karşılıklı taşlamalar yaşandı.

 

"BURADA PKK'LI İSTEMİYORUZ"

İnşaatın önüne gelen Taşkestili grup inşaatı taş yağmuruna tutarak, "Burada PKK'lı istemiyoruz", "Türk Bayrağı'na saygısı olmayan gitsin" diyerek tepki gösterdiler.

 

 

"BU MİLLETİN EKMEĞİNİ YEYİP İHANET EDEN CEZASINI ÇEKECEK"

Olay yerine kısa süre sonra Bolu Valisi Aydın Baruş geldi. Baruş, vatandaşlara,“Kardeşlerim, bu milletin ekmeğini yeyip ihanet eden kim olursa olsun cezasını mutlaka çekecektir. Devletin görevini yapmasına izin verin ve lütfen evlerinize geri dönün. Herkes kendi kafasına göre ceza kesmeye kalkarsa o zaman Devlet olmaz. Sizler bize güvenin” dedi. Vali'nin bu konuşmaları da öfkeli grubu sakinleştirmedi.

 

POLİS, GRUBA BİBER GAZI SIKTI

Taşkesti halkı PKK'li olduklarını söyledikleri işçilerin kendilerine teslim edilmesini isteyerek inşaata tırmanmaya başladılar. Öfkeli kalabalıktan 20 kişi inşaatın iskelesinden içeriye girerek slogan atmaya başladı. Çatı katında bulunan işçilere doğru çıkan vatandaşlara inşaata giren çevik kuvvet polisleri biber gazıyla müdahale etti. Polis, içeride bulunan halkı dışarıya çıkartırken, Sakarya'da gelen özel harekat polisleri inşaatın önünde önlem aldı.

 

 

BİNAYI YAKMAK İSTEDİLER

Bir türlü sakinleşmeyen bin kişilik kalabalık inşaatta bulunan odun ve kalasları yakmaya başladı. Alevler inşaatın boyuna ulaşınca inşaatın çatısı yanma tehlikesi geçirdi. Olay yerine gelen Taşkesti Belediyesi su tankı ile alevleri söndürdü. Olay yerine gelen Bolu Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya ve Bolu İl Jandarma Komutanı Albay Türker Yılmaz, saat 03:20'de olayların son bulması için düğmeye bastılar. Halk okul inşaatından uzaklaştırılırken, özel harekat polisleri ve robocoplar işçilerin çıkış yapacağı bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. İşçiler hızlı şekilde zırhlı polis otomobiline bindirilirken, vatandaşlar polis aracına saldırdı. Polis biber gazı kullanırken, bazı vatandaşlar zırhlı polis aracını yumrukladılar.

 

 

a_7373

 

a_7825

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2015, 10:32
YORUM EKLE