Bugüne kadar onlarca saldırı oldu

Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Van İl Başkanı Rasim Sayğın, “BDP yetkilileri bugüne kadar parti binalarımıza ve çalışanlarımıza yönelik onlarca saldırıyı kınamadıkları gibi, bu türden vahşi saldırılara açıklamalarıyla çanak tutmuşlardır” dedi.

 Bugüne kadar onlarca saldırı oldu

SAYĞIN YAŞANAN OLAYLARI KINADI

Parti binasında bir basın açıklaması yapan Rasim Sayğın, dün akşam saatlerinde Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşanan olaylara tepki gösterdi. “Dün akşam saatlerinde seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır’ın Lice ilçesine giden Hür Dava Partisi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hüseyin Yılmaz ile Sur, Lice, Kocaköy ve Kulp belediye başkan adayları ve beraberindekiler esnaf ziyaretinde bulunmakta iken, BDP ilçe binasından çıkan saldırganlar parti üyelerimize dönük önce sözlü ardından taşlı, sopalı, satırlı saldırı düzenlemiş, birçok araç tahrip edilmiş, üyelerimizden bazıları yaralanmıştır. Saldırı nedeniyle tahrip edilen üç araç ilçede mahsur kalmış, bunlardan bazılarının ateşe verildiği haberi gelmiştir. Bıçak ve sopa darbesiyle yaralanan üyelerimizden 7’si Diyarbakır Tıp Fakültesi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmışlardır. Bizler partimizin her kademesinde halkın faydasına olacak adımı atmayı ve bu oyunlara gelmemeyi şiar edindik. Biz bu halka asla ve asla ihanet etmeyeceğiz. Daima halkın huzuru selameti ve refahı için çalışacağız. Bu saldırıları yapanlar bilsinler ki, Yaptıkları bu saldırıların amacı halkı yeniden birbirine düşürmek ve bir kaos ortamı oluşturmaktır. Bunu istemek ihanettir ve onlar şuanda ihanet içerisindeler.”

“BUGÜNE KADAR BİRÇOK SALDIRI OLDU”

BDP’nin bugüne kadar parti binamıza ve çalışmalarımıza yönelik birçok saldırısı oldu diyen Sayğın şu sözlere yer verdi: “Akıllarını başlarına alsınlar ve iradelerini başkasına kiraya vermesinler. Söyleyecek sözü olana meydan açık, gidin kendinizi, ne istediğinizi bu halka anlatın. Biz de kendimizi anlatıyoruz ve anlatmaya da devam edeceğiz. Şüphesiz ki bu konuda halkın iradesi esastır. Hiç bir şekilde baskı altına alınamaz, buna müsaade de etmeyiz. BDP yetkilileri bugüne kadar parti binalarımıza ve çalışanlarımıza yönelik onlarca saldırıyı kınamadığı gibi, bu türden vahşi saldırılara açıklamalarıyla çanak tutmuşlardır. Bizler HÜDA PAR olarak kurulduğumuz günden bu yana huzur ortamının bozulmaması için elimizden gelen çabayı sarf ettik, ediyoruz. Fakat saldırgan ruhlu çeteler huzuru bozmak için yoğun çabalarını devam ettiriyor. Huzur kalmaz ise, hiç kimse bundan faydalanacağını sanmasın. Kandan ve şiddetten beslenenler, kendilerinin de fayda sağlayamayacaklarını artık anlamalıdırlar. Kim rahatsız olursa olsun, ne kadar saldırı yapılırsa yapılsın, Hür Dava Partisi barışçıl bir şekilde seçim çalışmalarına korkmadan ve yılmadan devam edecektir. Diyarbakır’ın Lice ilçesinde seçim çalışması yapan üyelerimize yapılan saldırıyı kınıyor, BDP’yi ve saldırganları bu tür saldırılarını bir an önce durdurmaya çağırıyoruz. Kolluk güçlerinin de bu saldırının ve bu tür saldırıların faillerini derhal bulmalarını istiyoruz. Kamuoyunu ve sevenlerimizi ise sağduyuya ve daha fazla gayretle çalışmaya, barışı ve huzuru tesis etmeye davet ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER