‘BURADA OLMALIYIZ!’

Açılacak olan ‘Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi’ hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

‘BURADA OLMALIYIZ!’

Önder ALTINAL - Şehrivan


Açılacak olan ‘Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi’ hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Mavi Rota Akademisi Eğitim Koordinatörü Tuğba Uyanık, “Burada olmamız gerekiyor. Önemli olan kısım bir kere gelip talebi karşılayıp gitmek değil, sürekliliği sağlamaktır.” Dedi.

Van Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda yapılan toplantıda, Mavi Rota Akademisi Eğitim Koordinatörü Tuğba Uyanık tarafından akademi hakkında bilgi verildi. 13 Aralık’ta açılışını gerçekleştirecekleri Mavi Rota Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi’nin Van’da bir ilk olacağını ifade eden Tuğba Uyanık, insan potansiyelinin sonsuzluğuna inanan bir bakış açısıyla başarısızlığın bir son değil bir başlangıç olduğu kaydetti. Mavi Rota Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi Eğitim Koordinatörü Tuğba Uyanık, daha önce Van’da seminer düzenleyen uzmanların sadece bir kere geldiğini belirterek “Yıllar öncesinde Van a gelen kişisel gelişim uzmanlarımızla konuştum. Burayı sevdiklerini ve çalışmak istediklerini söylediler. Önemli olan kısım bir kere gelip talebi karşılayıp gitmek değil, sürekliliği sağlamaktır” şeklinde konuştu.

UYANIK: BAKIŞ AÇILARI OLUŞTURACAĞIZ

Tüm kesimlerden bakış açıları oluşturacaklarını dile getiren Uyanık şu ifadelere yer verdi: “Van ile başlayacak sonrasında çevre illerde devam edecek olan eğitimlerimizde öncelikle yapmayı hedeflediğimiz şey farkındalığı artırmak. Bununla birlikte hangi kesimden olursa olsun bakış açıları oluşturacağız. Yani stres ve öfke kontrolünü sağlamak, halkımıza yüksek özgüven duygusunu vermek istiyoruz. Duygularımızı düşüncelerimizi kısa süre içerisinde yönetebilmeyi onlara öğretebilmek. Yıllar öncesinde Van a gelen kişisel gelişim uzmanlarımızla konuştum. Burayı sevdiklerini ve çalışmak istediklerini söylediler. Önemli olan kısım bir kere gelip talebi karşılayıp gitmek değil, sürekliliği sağlamaktır. Biz de bu sürekliliği sağlamak için bazı periyotlarla eğitimler düzenleyeceğiz. Korkularımızı aslında kolay teknik veya yöntemlerle yenebilmek, belki de birçok insanın hayatını altüst eden duygu iç sestir. Bizler öncelikle bu iç sesleri susturmayı öğreteceğiz. Öğrendiğimiz her bir kalemi hayatımıza uyarlayacağı. Dış odaklıyız maalesef kendimizi tanısak bile tanımlayamadığımız zamanlar olmaktadır. Bunları aşamamak bizim toplum olarak en büyük problemlerimizdendir.”

13 Aralık’ta açılış yapacaklarını söyleyen Uyanık, ayrıca açılıştan bir gün önce Oğuz Saygın’ın Van’a gelip seminer düzenleyeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 14:42
YORUM EKLE