banner211

Büyükşehir Belediyesi’nden 13 ilçe 60’a yakın okulda tadilat!

Van Büyükşehir Belediyesi pandemi sebebi ile şimdiye kadar kapalı olan ve okulların açılış tarihinin belli olmasıyla kolları sıvadı.

Büyükşehir Belediyesi’nden 13 ilçe 60’a yakın okulda tadilat!

13 İLÇE VE 60’A YAKIN OKULDA TADİLAT

Büyükşehir Belediyesi daha kaliteli bir eğitim için 13 ilçe ve 60’a yakın okulda tadilat çalışmaları başlattı. Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir eğitim öğretime ara verilen okullarda, eğitimin yeniden başlayacağı tarihin belirlenmesinin ardından kolları sıvayan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, acil tadilat gerektiren okullarda çalışıyor.

İŞLER TİTİZLİKLE YAPILIYOR

 Okul yönetimi, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin talepleri doğrultusunda belirlenen okullarda dış cephe, iç cephe ve kapıların boyanması başta olmak üzere, lavaboların tadilatı, elektrik tesisatının onarımı, peyzaj düzenlemesi, oyun alanlarının düzenlenmesi gibi işler büyük bir titizlikle yapılıyor.Büyükşehir Belediyesinin kendi işgücü ile yürütülen çalışmalarda Tuşba ilçesi Kasımoğlu İlkokulu, Yumrutepe İlkokulu ve Anaokulu ile Yeşilsu ilkokulunda çalışmalar sürüyor.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsana yatırım
İnsana yatırım - 7 ay Önce

TADİLAT YAPILAN VE YAPILACAK OKULLARIN LİSTESİ VE BULUNDUĞU YER AÇIKLANIRSA İYİ OLUR. LİSTEDE OLMAYAN VE İHTİYACI OLAN OKULLARIMIZI BİZ DE BİLDİREBİLELİM.

Okulumuza da bekliyoruz.
Okulumuza da bekliyoruz. - 7 ay Önce

En başta bu duyarlılık için belediyeyi tebrik ederim. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinde ( Erek lisesi) okuyorum. Bizim okulumuzda 1600 öğrenciyiz. Geçen sene kırk sınıf vardı. Ben 11. sınıfta kırk kişilik sınıftaydım . Okulumuzun içerden ve dışardan boyanması gerekiyor. Boyası özellikle içerde çok kötü. Yeni sıralar ve masalar da getirirseniz mutlu olacağız. Okul bahçemiz çok büyük. Fakat çim, ağaç, çiçek, bank, kamelya, spor alanları yönünden kötü durumda. Belediye bizim okulumuza da uğrasın lütfen. Bütün arkadaşlar olarak belediyeye teşekkür için geliriz. Ama maske ve sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. İnsAllah 21 Eylül'de içiyle, dışıyla, bahçesiyle yepyeni bir okulla karşılaşırız. Son sınıfa geçerken bize iyi bir moral olur. Şimdiden teşekkür ederiz.

banner201