Büyükşehir'den çiftçilere destek sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, çiftçilere destek için kırsal mahallerde hayvan muayenesi yapıp, vatandaşları bulaşıcı hastalıklara karşı bilgilendiriyor.

Büyükşehir'den çiftçilere destek sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı desteklemek, hayvansal ve bitkisel üretimi geliştirmek, kente göçü önlemek, bölge ve ülke ekonomisine katkı sunmak amacıyla tarımsal hizmetlerde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Bitkisel Hayvansal Üretime ve Geliştirme Şube Müdürlüğü ekipleri, Çatak’ın Karşıyaka Mahallesi’nde çiftçilerle bir araya geldi.


Büyükbaş ve küçükbaş hayvan besleme, aşı ve hijyen konusunda vatandaşa bilgi veren veterinerler, brusella, şap, şarbon, mastitis, entero, iç parazitler, uyuz, theileriosis, sarılık ve çiçek hastalıklarından korunma yöntemlerini anlattı.


Sürülerini muayene eden veterinerler, hastalık şüphesi bulunanlara ilaç yazdı. Verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren çiftçiler ise Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER