Büyükşehir için hazırlıklar devam ediyor

Van'ın 13 il ile birlikte büyükşehir belediyesi statüsüne alınmasının ardından Gürpınar ve Gevaş Belediye Başkanları Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’na kendi durumları ile ilgili sunum yaptı.

Büyükşehir için hazırlıklar devam ediyor

Van’ın Büyükşehir Belediyesi’ne hazırlıkları devam ediyor. Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu Van Vali Yardımcısı başkanlığında toplandı. Aynı zamanda komisyon başkanlığını da yürüten Vali Yardımcısı, Gürpınar Belediye Başkanı Fuat Atan ve Gevaş Belediye Başkanı Nazmi Sezer’den brifing aldı.

 

Valilik Ali Paşa Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Van Büyükşehir Belediyesi Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nda yer alan İl Defterdarı Yücel Öz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren, Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Gökdemir, Mahalli İdareler Müdürü Miraç Kaya, Tapu ve Kadastro 15. Bölge Müdürü Cevdet Kılıç, İl Özel İdaresi Strateji Geliştirme Müdürü İslam Bayram’da hazır bulundu.  

 

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

 

Özel idarelerin ve ilçe belediye başkanlıklarının büyükşehir belediyesine devir işlemleri için hazırlık çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Vali Yardımcısı, “Büyükşehir Belediyesine geçiş hazırlıkları devam ediyor. Şu anda herhangi bir devir, tasfiye ve paylaştırma söz konusu değil. Şu anda, sadece belediyeler bazında durum tespiti yapmak ve birinci ağızdan bilgi almak amacıyla toplandık.” dedi.

 

GEVAŞ VE GÜRPINAR BELEDİYE BAŞKANLARI SUNUM YAPTI

 

Büyükşehir Belediyesi çalışmaları kapsamında başta Van Belediyesi olmak üzere tüm belediyelerin mevcut personel, taşınır ve taşınmaz mal, borç ve alacak durumları hakkında bilgi edinmek, devir-tasfiye ve paylaştırma işlemlerine hazırlık yapmak amacıyla belediyelerin durumlarının ele alındığı toplantı; belediyelerin hazırlamış oldukları sunumlarla başladı. Toplantının ilk sunumunu Gürpınar Belediyesi yaparak ilçedeki durumu paylaştı. Ardından Gevaş Belediyesinin hazırlamış olduğu sunumun gösterimi yapılarak toplantının ilk etabı sona erdi. Diğer belediyelerin durumları da, önümüzdeki günlerde sırayla görüşülmek suretiyle çalışmalara devam edilecek. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2013, 12:59
YORUM EKLE