Büyükşehir VOTAŞ'a el attı!

Van Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yönetimi hisseleri devralınan Van Organize Tarım İşletmelerinin daha etkin kullanılması için kolları sıvadı. Çalışmaları yerinde inceleyen Genel Sekreter Mehmet Yaşar, “Çok kapsamlı bir tesisin var olduğunu ancak işletilemediğini gördük. Buradaki arazileri avantaja çevirmek için çalışacağız.” Dedi.

Büyükşehir VOTAŞ'a el attı!

Van Büyükşehir Belediyesi, hisseleri 49 yıllığına devralınan Van Organize Tarım İşletmelerinin (VOTAŞ) daha etkin kullanılması için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Yaşar, işletme sahasında gerekli incelemelerin yapıldığını belirtti. VOTAŞ sahasında incelemelerde bulunan Genel Sekreter Mehmet Yaşar, Trakya Bölgesi'ndeki tarım işletmelerinin durumunu yakından takip edeceklerini ifade ederek, Van'daki işletmenin de Trakya Bölgesi'ndeki gibi daha iyi işlev kazanmasına yönelik çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

 

 

YAŞAR: TESİS VAR AMA İŞLETİLMEMİŞ

Yaşar, Türkiye'nin birçok şehrinde özelleştirme öngörüldüğünü, Van'da ise bu konuda şimdiye kadar aksi bir durumun yaşandığını belirterek, “Çok kapsamlı bir tesisin var olduğunu ancak işletilemediğini gördük. Buradaki arazileri avantaja çevirmek için çalışacağız. Bunun ilin ekonomisi için aktif hale getirilmesi durumunda çok ciddi kazanımlar elde edilebilir. Bu devasa araziler bölge ve ilimiz için bulunmaz bir nimet. Bundan sonrası için nasıl bir yol haritası izleyeceğiz, bunu uzman ekiplerle değerlendireceğiz. Sayın Vali'miz İbrahim Taşyapan'la yapacağımız görüşmeler, sunulacak yeni çalışma planlarının onaylanmasıyla halk yaranına bir kararın verileceğine inanıyorum.” Dedi.

 

 

“FIRSATA ÇEVİRECEĞİZ”

Ülke topraklarının etkin kullanımını sağlamada en fazla rol oynayan sektörün büyük ve küçükbaş hayvancılık olduğunu aktaran Yaşar, “Ülkemizde hayvancılığın sorunları esas olarak yapısal özelliklerden kaynaklanmaktadır. Hayvancılık halen tarımsal üretim içerisinde önemli bir yere sahiptir. Günümüzde çeşitli hayvancılık kollarında düşük bir kar marjıyla üretim yapılmaktadır. Bunu avantaja çevirmek için çalışma yürüteceğiz.” Şeklinde konuştu. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 10:12
YORUM EKLE