ÇALDIRAN MYO 2018'DE YER ALACAK

Van'ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar’ın girişimleriyle kurulacak meslek yüksekokulunun 2018 tercih kılavuzunda yer alacağı belirtildi.

ÇALDIRAN MYO 2018'DE YER ALACAK

Van'ın Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar’ın girişimleriyle kurulacak meslek yüksekokulunun 2018 tercih kılavuzunda yer alacağı belirtildi.

 

Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, kurulacak meslek yüksekokulu için Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığından gelen heyetle bir araya gelerek, yürütülen çalışmaları masaya yatırdı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Çaldıran’da yaptıkları kalıcı projeler arasında bulunan meslek yüksekokulu da bulunduğunu söyledi.

 

Dundar şu sözlere yer verdi: “Müracaatımızın kabul görmesinin ardından kurulacak dört meslek yüksekokulu bölümü konusunda Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığından gelen ekiple istişarede bulunduk. Yaptığımız çalışma sonrasında ilçede yer alan meslek liselerinde kurulan bölümlere paralel ve ilçenin istihdamına katkı sunulabileceğine inandığımız bilgisayar programcılığı, tekstil, motor ve makine bölümlerinin kurulması konusunda anlaşmaya vardık. Dört bölümlük meslek yüksekokulunun kurulmasıyla inşallah Çaldıran ilçesinin çehresi değişerek, ekonomisine de büyük katkı sunacaktır. Bu hizmeti ilçe halkına kazandırmamız, yüzlerce öğrencinin ilçemizde okumasıyla sosyoekonomik anlamda olacak katkılarıyla birlikte kendi memleketlerinde üniversite eğitimini alacak olan öğrencilerimiz için de büyük bir hizmet olacak. Halkımızı kalıcı ve köklü hizmetlere buluşmak için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da çalışacağız. Yeter ki halkımızın manevi desteği bizimle olsun, aşamayacağımız ve yapamayacağımız hizmetler kalmaz" dedi.

 

Çaldıran’da kurulacak meslek yüksekokulunun 2018 kılavuz kitapçığında yer alacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER