ÇALDIRAN YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

Van'ın Çaldıran ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçeleri arasındaki karayolu, ikinci bir emre kadar 'güvenlik' gerekçesiyle ulaşıma kapatıldı.

ÇALDIRAN YOLU ULAŞIMA KAPATILDI


Van'ın Çaldıran İlçesi ile Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi arasında bulunan Tendürek Dağı Gülizar Bölgesi'ndeki yol, 'güvenlik' gerekçesiyle ulaşıma kapatılarak operasyon başlatıldı. Konuyla ilgili Van Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Örgütler tarafından gerçekleştirilebilecek eylemlere yönelik olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak adına, Çaldıran-Doğubayazıt karayolunun Van ili mülki sınırlarında Çaldıran-Gülizar Mahallesi’nin kuzeyinden itibaren olan bölümü ikinci bir emre kadar ulaşıma kapatılmıştır" denildi.BU BÖLGEDE ÇALDIRAN İLÇE JANDARMA KOMUTANI ŞEHİT EDİLDİ

Van'ın Çaldıran ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçeleri arasıdaki Tendürek Dağı Gülizar Mevkii'nde, PKK'liler 24 Mayıs 2016'da yol kesip araç yakmış, bunun üzerine bölgeye giden güvenlik güçlerine pusu kuran PKK'liler el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesiyle Van'ın Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur, 2 astsubay ve 3 uzman çavuş şehit olmuştu. Aynı bölgede 4 gün önce de yine PKK'liler yol kesip 6 kamyonu ateşe vermişti.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER