ÇALIK STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, partisinin Gürpınar ilçe kongresi ve "Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları" toplantısına katılmak üzere AK Parti Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk, Gülşen Orhan, Mustafa Bilici ve Fatih Çiftçi ile birlikte Van’a geldi.

ÇALIK STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, partisinin Gürpınar ilçe kongresi ve "Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları" toplantısına katılmak üzere AK Parti Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk, Gülşen Orhan, Mustafa Bilici ve Fatih Çiftçi ile birlikte Van’a geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Gürpınar temaslarından sonra akşam saatlerinde Van Valisi Aydın Nezih Doğan’ı makamında ziyaret etti. Çalık, Van depreminde büyük acıların yaşandığını, hükümet olarak yaraların en kısa zamanda sarılması için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Çalık, depremden hemen sonra Van'da olduklarını ve her yerden insanların yardım için kente geldiğini belirtti.

Vali Doğan ile bir süre basına kapalı görüşen Çalık, ardından bir otelde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileriyle bir araya geldi. Çalık, 2013 yılında Türkiye'de dünyanın yakından ilgilendiği gelişmelerin yaşandığını vurgulayarak, "Marmaray projesi, üçüncü havalimanı gibi hayati projeler bu dönemlerde hayata geçirildi. Aynı zamanda 60 yıl boyunca IMF'den borç alan ülkemiz, borcunun tamamını kapatarak borç verecek duruma geldi. 2013 yılında yaşanan bu gelişmeler ve Türkiye'nin her alanda yükselmesi bazı kesimleri rahatsız etti. Biz AK Parti iktidarına geldiğimiz günden itibaren milletin sesinden kulağımızı çekmeyeceğiz dedik. Bu bize yüzde 50 başarı getirdi. Biz 12 yıllık sürede ekonomik ve siyasi istikrarla birlikte demokratik istikrarı yaşatmayı istediğimiz sürede, Gezi olayları, 17-25 Aralık gelişmeleri ve 6-7 Ekim olayları gibi engellerle karşılaştık ama milletimiz buna 'dur' dedi ve bizi tek başarımıza iktidar yaptı. Milletin sesinden kulağımızı çekmeyeceğiz dedik ve bugün milleti temsil eden, devletle millet arasında köprü olan derneklerimizle STK'larımızla muhtarlarımızla ve odalarımızla bir araya gelmek istedik. Sivil iradeyi, siyasi iradeyle buluşturmak istiyoruz. Yeni Türkiye'de siz öncelikle kendinizi nerede görüyorsunuz, 2023 vizyonu çerçevesinde bağlı bulunduğunuz kurumu nerede görmek istiyorsunuz, bunu öğrenmek istiyoruz. Ayrıca Van ile ilgili düşünceleriniz, Van'ı nerede görmek istediğinizi, 2023 hedeflerinizi bilmek amacındayız. Biz yeni Türkiye'yi inşa ederken sizin düşüncelerinize, önerilerinize ve eleştirilerinize ihtiyacımız var. Burada konuşulan her şeyin genel merkezimizde genel başkanımıza iletileceğini bilmenizi isterim" dedi.
Konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER