banner211

Çiçekli: 'Hedefimiz 45 kilometre asfalt'

Van’ın Edremit Belediyesi; yol yapım ve sıcak asfalt serimi başta olmak üzere ilçenin genelinde ihtiyaç duyulan hizmetleri tek tek yapıyor.

Çiçekli: 'Hedefimiz 45 kilometre asfalt'

İlçe genelinde şimdiye kadar mıcır, balans, çalık malzeme ile yol iyileştirme çalışmasını 28 adet mahallede uygulayan ekipler, bitümlü sıcak karışım malzeme ile 18 kilometre asfalt serimi gerçekleştirdi. Yılsonuna kadar toplam 45 kilometre sıcak asfalt serimi hedefleyen belediye ekipleri, aynı zamanda 28 mahallede bütümli sıcak karışım malzemeyle roadmix yama asfalt yapımı gerçekleştirdi. Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Edremit Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, mahallelerde parke yol, bordür ve oluk yapım çalışması yürütüldüğünü belirterek, “800 metre büz döşenirken, ilçe genelindeki toplam 60 kilometrelik yolun kalker malzeme ile iyileştirme yapıldı. 10,5 metre 2X2 bax ile köprü yapılmış. İş sezonu bitene kadarda çalışmalarımız devam edecektir. Geçen yıl ki dönemde 8 kilometre sıcak asfalt dökümü gerçekleştirilirken, 2017 yılı içerisinde biz 45 kilometre sıcak asfalt dökümü gerçekleştirdik. Vatandaşımız hizmetin en iyisine layıktır. Vatandaşımızın ayağını tozdan, topraktan ve çamurdan kurtaracağız” dedi.

 

Mahalle sakinlerinden Nadir Yeşilyurt ise, yıllardır mahallelerinin bir sokağına bile asfalt dökülmediğini ifade ederek, “Belediyemiz, mahallemizde çalışma adına tam bir seferberlik başlatarak, tüm sokaklarımızın asfaltlanması için canla başla çalışmaktadır. Biz mahalle sakinleri olarak minnettarız. Bizi büyük bir dertten kurtardılar. Çünkü, kış aylarında cadde ve sokaklarımız adeta çamur deryasından geçilmez haldeydi. Yaz aylarında ise kalkan tozdan adeta yürünmez bir durumdaydı. Çalışmaların başlamasıyla birlikte bir an olsun buradan ayrılmak istemiyoruz. Bizler için büyük bir önem arz eden bu çalışmaları sevinçle karşıladığımız için ilgiyle takip ediyoruz. Mahallem adına Edremit Belediye Başkan Vekilimiz Atıf Çiçekli Bey’e şükranlarımı iletiyor, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 11:56
YORUM EKLE

banner201