ÇOBAN VE KAYA'DAN PERDER'E ZİYARET

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Van Gıda İhtiyaç ve Perakendeciler Derneği'ni (PERDER) ziyaret etti. Derneğin başlattığı 'Alışverişini yerel marketten yap' kampanyasına destek sunan eş başkanlar, kentte bir bilincin oluşması için çaba içerisinde olacaklarını söyledi.

ÇOBAN VE KAYA'DAN PERDER'E ZİYARET

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Van Gıda İhtiyaç ve Perakendeciler Derneği'ni (PERDER) ziyaret etti. Derneğin başlattığı 'Alışverişini yerel marketten yap' kampanyasına destek sunan eş başkanlar, kentte bir bilincin oluşması için çaba içerisinde olacaklarını söyledi.

 

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Van Gıda İhtiyaç ve Perakendeciler Derneği'ni (PERDER) ziyaret etti. Eşbaşkanları Dernek Başkanı Fuat Tasan ve yönetim kurulu üyeleri kapıda karşıladı. Ziyarette ilk olarak konuşan Eş Başkan Çoban, derneğin başlattığı 'Alışverişini yerel marketten yap' kampanyasının bilinç oluşturulması açısından önemli olduğunu belirterek, eş başkanlar olarak bu kampanyaya destek sunmak istediklerini söyledi. Halkın alışverişlerini yerel marketlerden yapması gerektiğini söyleyen Çoban, yerli sermayenin yerelde kalmasının önemine değindi.

 

Kaya: Yerel marketlerimizin rekabet edebilmeleri için güçlü olmaları gerekiyor

Çoban'ın ardından konuşan Eş Başkan Kaya, kampanyandan sonuç almanın kolay olmayacağını ancak çok önemli bir mücadelenin ve çalışmanın yürütülmesi gerektiğini belirterek, kentte yerel marketlerden alışveriş yapılması için bir bilincin oluşturulması gerektiğini söyledi. Bu kampanya ile bu bilincin zamanla oluşacağını aktaran Kaya, ancak insanların yerel marketlere yönelmesi için marketlerin yerel ürünleri tercih etmeleri gerektiğini ifade etti. Yerel marketlerin kaliteli bir ürün sunmasının kampanyayı güçlendireceğini aktaran Kaya, ulusal marketlerin birkaç kişi çalıştırmanın ötesinde kent ekonomisine önemli bir katkısının olmadığını söyledi. Ulusal marketlerin tüm vergilerinin başka illere aktığını hatırlatan Kaya, "Böylesi bir kapitalist sistemde ulusal markalarla mücadele etmek elbette zordur. Ancak yerel marketlerimizde buna göre kendilerini konumlandırmalı ve rekabet edecek bir kaliteye ulaşmaları gerekiyor. Yerel dinamiklerin de bu kampanyaya destek olması ve güç vermesi gerekiyor. Bizler de bu kampanyaya destek verdiğimizi buradan belirtiyoruz" dedi.

 

TASAN'DAN EŞ BAŞKANLARA TEŞEKKÜR

Eşbaşkanlara ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tasan, kent ekonomisini önemli bir katkı sunmak istediklerini ve bunun için desteğe ihtiyaç duyduklarını belirtti. Kentteki ticaretin sürekli geriye gittiğini belirten Tasan, "Bizler geriye giderken ulusal marketler sürekli ekonomik açıdan ileriye gidiyorlar. Bizler her zaman halkımızın yanındayız. Onların yanında olduğumuz için onların da bizlere destek sunması gerekiyor. Dünya sürekli değişiyor ve bizler de bu değişime ayak uydurmamız gerekiyor. Bu kampanya ile ilgili halkımızın artı bir dönüşü var bizlere ve bu dönüş bizleri mutlu ediyor. Sizlerin bu desteği bizleri onurlandırıyor" dedi.

 

MANAVDA ÇALIŞAN EMEKÇİ KADINLARA ZİYARET

Yaklaşık bir saat süren toplantı karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi. Toplantının ardından Eş Başkan Çoban ve Kaya, çalışanlarının tamamının kadın olduğu bir manavı ziyaret etti. Çalışan kadınlarla sohbet eden eş başkanlar, manav sahibine bu duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Kadınlarda eş başkanlara ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 09:42
YORUM EKLE